Повідомити новину

Поширити:

Художники – це люди, які володіють особливим вмінням плекати любов до рідної землі через мистецькі роботи. Вони, дивлячись на звичні речі навколо, перетворюють їх у щось особливе на своїх полотнах, діляться власним баченням, почуттями з оточуючими.
Про своє захоплення Тернополем заслужений художник України Євген Удін розповів графічними роботами, сформованими у виставку «Люблю тебе, Терно-поле моє», що експонується у виставковій залі музею Богдана Лепкого у Бережанах. Її зміст перекликається зі словами Богдана Лепкого про рідне місто: «Чи ви й для других такі гарні — не знаю. Знаю тільки, що хто декілька літ прожив у ваших мурах, не забуває вас ніколи і в думках відвідує вас так радо, як я радо нині відвідати вас хочу». Дивлячись на роботи Євгена Удіна, розумієш, що він бачить і відчуває красу Тернопілля по-особливому — любов до міста над ставом він пропускає не тільки через олівець чи перо, а й через душу. Лаконічність графічної мови Євгена Тимофійовича настільки красномовна, що розбуджує емоції, думки та уяву глядача, спонукає не лише споглядати, а й творити.
Продовженням доброї традиції зустрічей з лауреатами Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Братів Богдана і Левка Лепких стала зустріч Євгена Удіна з поціновувачами його творчості, що відбулась 7 лютого в музеї Богдана Лепкого. З вітальним словом до присутніх звернулась заступник директора з навчально-виховної роботи Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Галина Федун, яка представила митця як талановитого наставника творчої молоді, працьовитого педагога та організатора творчої студії «Удін і Ко».
Теплі слова вдячності за співпрацю, дружбу та натхнення до творчості висловили лауреати премії ім. Братів Лепких – заслужений художник України Ярослав Омелян, художник Микола Кафтан, професор Тернопільського державного медичного університету, академік АМН України Михайло Андрейчин, заслужений працівник культури України, учений секретар ДІАЗ у м. Бережани Надія Волинець, поет, член НСПУ, НСЖУ, журналіст, краєзнавець Василь Савчук.
Від імені голів районної ради та адміністрації начальник відділу організаційної роботи апарату Бережанської райдержадміністрації Марія Самойленко вручила Євгену Удіну подяку за багаторічну співпрацю з бережанськими музеями та вагомий внесок у розвиток культурно-мистецької спадщини Бережанського краю.
Слова вдячності за творчість та співпрацю з українським козацтвом висловив старший військовий капелан Тернопільської області, генерал Українського реєстрового козацтва В’ячеслав Кізілов.
Авторські поезії-присвяти художникам презентувала тернопільська поетеса, громадська діячка Олександра Кара.
Юні співачки, учениця 9 класу Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. №18 Анастасія Бачинська та  учениця 7 класу Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Богданна Борецька подарували Євгену Удіну віночок музичних вітань.
Директор музею Богдана Лепкого Ірина Ухман презентувала митцеві повість Богдана Лепкого «Під тихий вечір», перевидану музеєм за кошти обласної видавничої ради Тернопільської обласної ради та Тернопільської обласної державної адміністрації, вручила подяку за багаторічну співпрацю з музеєм, популяризацію постатей братів Лепких у мистецтві, поповнення музейних фондів художніми роботами й організацію персональних виставок на Бережанщині.
На завершення зустрічі Євген Удін звернувся до присутніх зі словами подяки, а також подарував для музейної збірки копії ілюстрацій до книги про Соломію Крушельницьку, одну з робіт своєї Шевченкіани «Церква, в якій служили громадянську панахиду за Тарасом Шевченком».
Жде вас мольберт, Маестро,
Пензлі, палітра фарб…
Тільки… зізнайтесь чесно:
Пан ви для них, чи раб?
Ваше чоло – у скибах.
В погляді – інший світ.
Задуму тонну глибу
Ви прирекли в політ?
Ви ж не дивак, неначе,
Не чародій лицем…
Пензля язик гарячий –
Барвами задум тче.
Вкраплює певний колір
У щонайменший штрих,
Ціле збира з осколля,
З мрій потаємних крихт.
Мука, як зов роботи;
Кожен в напрузі нерв;
Думка стікає потом
На полотно-шедевр…
Світу всміхнеться врешті
Праця всевладна ця
І… мольберт з-під арешту
Звільнить пана, Митця.
Василь САВЧУК