gazpostach

Як Крогулець та Біла святкувалиМоє село – моя святиня,

Земля від прадідів-дідів,

Жовте колосся, небо синє,

Багато спогадів, слідів.

Тут за легендами старими

Були пташки крогульчики

І Крогульці назвали,

Й цю назву досі зберегли.

Галина Гут

Весело, святково та по-домашньому щиро було минулої неділі в селі Крогулець Васильковецької громади, що на Гусятинщині. Тут усі жителі села та гості зібралися, щоб урочисто відзначити День села. Аякже! Бо чим гірший Крогулець, скажімо, від Васильківців? І, справді, свято продемонструвало гостинність, хазяйновитість і талановитість крогульчан.

Ще від самісінького ранку розпочалися змагання риболовів. Після Святої Літургії у місцевих храмах та благословення від отців парафій Романа та Андрія святкування продовжили спортивними змаганнями, провели розваги для дітей за участю аніматорів. Діяла яскрава, зі смаком оформлена фотозона. Функціонували дитячі атракціони.

Староста села Ігор Солонинка привітав присутніх, зокрема найстарших жителів села і подружню пару, яка найдовше прожила у шлюбі. Також грамотами було нагороджено учасників сільських спортивних змагань з футболу та волейболу. Голова Васильковецької територіальної громади Андрій Гайдаш вручив крогульчанам, а також учасникам АТО подяки за сумлінне виконання службових обов’язків.

Родзинкою святкування став концерт. Цікаву і змістовну програму підготували працівники будинку культури спільно із педагогами школи. Щедрі оплески лунали на адресу артистів – дітей та гостей. Змістовним виступом порадували талановиті вихідці села – Христина Савка і виконавець власних пісень Михайло Гандзола, а також гості – поет-пісняр Іван Кушнір та співачка  Ярослава Декалюк.

А завершилося свято частуванням юшкою та іншими стравами, які вправно видавали кухарі дитячого садочку та школи.

Крогульчани й гості щиро дякували організаторам свята, адже цей захід, який об’єднує родини, сім’ї у дружнє крогульчанське коло, вкотре продемонстрував, що село не занепадає, а з кожним роком розвивається і стає ще кращим.

Цього ж дня зі спортивним запалом, веселими танцями та смачними частуванням у селі Біла Чортківської громади відзначили 579 років із дня першої письмової згадки.

Різноманітними виступами тішили публіку творчі колективи громади, працівники Центру культурних послуг ім. Катерини Рубчакової, вихованці Білівського дошкільного навчального закладу, музичний гурт «Akorde_music_band» та співачка Ольга Монастирська.

Окрім музичних та танцювальних розваг, на гостей чекало чимало атракцій – смачне частування стравами традиційної української та польової кухні, фуд корти, батути, ярмарок із різним крамом та фотозона.

Привітав білівчан і уродженець села, міський голова Чорткова Володимир Шматько та подякував аграрним підприємствам «Дзвін» та «Kalyna Farming», які завжди підтримують рідне село. А також вручив подяки: редактору газети «Вільне життя» Петру Федоришину,  учасникам бойових дій в зоні АТО Руслану Какурі та Андрію Нагірному, священнослужителям – отцям Богданові Верхомію, Володимиру Заболотному та Володимиру Максимлюку, працівникам медичної сфери  – Ользі Крисі, Теодозію Крисі, Оксані Бурій, Ользі Данильчак, Наталії Сокальській, Світлані Карпінській, Наталії Бурбі, Марії Карпінській, депутатам Чортківської міської ради – Людмилі Поліщук, Назарію Пиптику, Михайлу Демковичу, Петру Гевку, а також старості Білівського старостинського округу Андрію Грицаку.

Відзначив та нагородив подяками міський голова і вчителів-пенсіонерів Білівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, які навчили та виховали багато поколінь: Луцину Черемшинську, Стефанію Гринчишин, Ярославу Хмелик, Марію Божагору, Євгенію Когту, Наталію Суху, Ганну Волянську, Марію Марущак, Надію Савіцьку, Ганну Лаврик, Володимира Заліщука, Богдана Суся.

Окремо відзначили приватних підприємців та меценатів, які сприяють розвитку села, та працівників КП «Благоустрій»: Михайла Федоровича, Олега Федоровича, Андрія Кульбу, Віталія Малиновського, Василя Короля, Михайла Піскляка.

 

 

 

 

 

 
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*