Встановили новий рекорд із надоїв молока

У загальновизнаній «молочній столиці» Тернопілля – ТОВ «Україна» (с. Скорики Підволочиського району), яке очолює Герой України Олег Крижовачук, встановили новий рекорд із продуктивності молочного стада. У 2018 році тут в середньому надоїли від кожної із 1140 корів по 10765 кг молока.

Ця цифра для більшості господарств краю є фантастичною, якщо брати до уваги, що навіть у флагманів молочної галузі Тернопільщини вона коливається у межах від 8 до 8,6 тис. кг. У державі середній річний надій на корову станом на 1 січня 2019 року становить 6054, а в області – 6802 кг.

У Скориках основну ставку роблять на імпортну селекцію нетелів голштинської породи. У 2016 році з Німеччини завезли 400, а торік – 500 високопродуктивних племінних тварин. До речі, під час роздоювання від кожної з цих первісток тут щоденно отримують по 37-38 кг (!) молока. Для відтворення власного поголів’я використовують тільки сексовану сперму канадської селекції, яка на 90% гарантує народження саме теличок.

Успіхи ТОВ «Україна» в молочному тваринництві стали можливими і завдяки зусиллям висококласних спеціалістів, науково обгрунтованій та збалансованій годівлі тварин, належному ветеринарному догляду та забезпеченню належних умов їх утримання. У 2018 році здали в експлуатацію ще один тваринницький комплекс на 1200 голів ВРХ, аналогів якому за технологічним оснащенням в області немає.

Від 45 тонн щоденного продажу молока підприємство має хороші прибутки, що позитивно позначається на рівні оплати праці тваринників, яка в середньому сягає 18 тис. грн щомісячно. За право переробляти молоко зі Скориків не на жарт розгорілася конкурентна боротьба між молокозаводами, адже все вироблене тут молоко – лише екстра-класу.

Андрій ДНІСТРЯНЕЦЬ

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*