Повідомити новину

Поширити:

Пандемія пандемією, а довгоочікуваного літа з пригодами, численними знайомствами і, врешті-решт, відпочинком ніхто не відміняв. Не секрет, що найбільш очікуваною ця пора року є для школярів. Надто цьогоріч, коли вони впродовж навчального року пережили немалий стрес від дистанційного і змішаного навчання. Тож впевнено заслужили на повноцінний відпочинок. А де найкраще відпочити активній, сповненій сил та енергії дитині? Звісно, у літньому таборі! Тож ми поцікавилися у начальника управління сім’ї та молоді Тернопільської ОДА Андрія Човгана, чи готові дитячі літні табори області до прийому дітвори.
«Тернопільщина – мальовничий край, тут можна корисно, пізнавально і весело провести літні канікули, відпочити не гірше, а то й краще, ніж на популярних курортах. Надто це стосується літніх дитячих таборів. Хвала Богу, пандемія відступає, тож цьогоріч дітвора може гарно відпочити у таборах нашого краю.
В області діє цільова соціальна програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2019-2021 роки, затверджена рішенням сесії Тернопільської обласної ради від 10 грудня 2018 року. Розпорядженням голови облдержадміністрації від 20 квітня 2021 року створено робочу групу з питань оздоровлення та відпочинку дітей. До її складу увійшли представники управлінь сім’ї та молоді; освіти і науки; охорони здоров’я облдержадміністрації, Держпродспоживслужби в області, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області, обласної ради профспілок, управління Держпраці в області. Ця робоча група здійснюватиме постійний контроль за забезпеченням ефективного оздоровлення та відпочинку дітей протягом 2021 року», – розпочав розмову пан Човган.
Він додав, що про безпеку і дотримання усіх епідемічних правил батькам можна не турбуватися, адже підготовку до прийому дітей згадана робоча група тримає під контролем.
«Протягом  11-13 травня представники робочої групи здійснили обстеження дитячих оздоровчих закладів області щодо стану готовності об’єктів до оздоровчого сезону. За результатами об’їзду визначено низку спільних проблемних питань, які необхідно взяти до уваги, виправити до початку сезону», – додав пан Човган.
Андрій Човган розповів, що цьогоріч оздоровленням та відпочинком заплановано охопити 34299 дітей шкільного віку. У тому числі:

  • оздоровлення 100% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • оздоровлення та відпочинок 46,6% дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей.

«На проведення оздоровчої кампанії 2021 року передбачено 8 млн 386 тис. 422 грн з обласного бюджету.  У місцевих бюджетах планується передбачити 6 млн 661 тис. 600 грн на оздоровлення та відпочинок дітей. Крім того, планується залучити понад 7 млн грн профспілкових, позабюджетних, спонсорських коштів тощо.
Тому є потреба у наданні додаткових коштів на оздоровлення дітей пільгових категорій у громадах», – додав чиновник.
Варто розповісти, що цьогоріч на Тернопільщині розпочнуть роботу 72 заклади оздоровлення та відпочинку. З них 7 стаціонарних закладів оздоровлення та 65 закладів відпочинку – 62 табори з денним перебуванням  дітей, 2 табори праці та відпочинку, 1 наметове містечко.
Більше того, під час літнього оздоровлення будуть організовані цікаві тематичні зміни. Зокрема, для лідерів учнівського самоврядування «Лідер»; зміни національно-патріотичного виховання «Я українець і я гордий»; для обдарованих та соціально-незахищених категорій дітей «Моя земля – Україна».
«Вартість перебування дітей у дитячих закладах області становить від 300 до 420 грн на день. Додам, що у вартість путівки входить харчування, проживання, перевезення дітей в табір з Тернополя і назад, все інше, що є витратами закладу і доходом. Згідно з вимогами тендерної документації управління сім’ї та молоді ОДА, витрати на харчування не можуть бути меншими встановленої суми. Кожен табір у тендерній пропозиції подає калькуляцію вартості одного ліжко-дня, до якого входять такі пункти: харчування, заробітна плата працівників з нарахуванням, витрати на організацію медичного обслуговування та  надання оздоровчо-профілактичних послуг, витрати на організацію виховної діяльності й дозвілля, витрати на послуги з організації фізкультурно-спортивної діяльності, витрати на екскурсійне обслуговування, на страхування дітей, господарські витрати включно з оплатою комунальних послуг та енергоносіїв, інше.
З метою оперативного реагування та вирішення проблемних питань, які виникатимуть під час оздоровчої кампанії в управлінні сім’ї та молоді облдержадміністрації  працює телефонна лінія за номером 52-31-84», – додав начальник управління сім’ї і молоді.
Довідково: на Тернопільщині проживає 124 041 дитина шкільного віку, з них 69 350 дітей належать до пільгових категорій – 679 дітей із категорії діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, 17 940 дітей з багатодітних сімей і 6 569 дітей з малозабезпечених сімей, 2 836  дитини з інвалідністю, 611  дітей, що постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, 13 200 дітей, що перебувають на диспансерному обліку, 6 139 талановитих та обдарованих дітей, 6776 дітей-учасників дитячих творчих колективів, 3889 дітей працівників АПК та соціальної сфери села, 265 дітей внутрішньо переміщених осіб, а також 3272 дитини осіб, визначених учасниками бойових дій, 44 дитини, один з батьків яких загинув у зоні проведення антитерористичних операцій, та 539 дітей, сім’ї яких проживають у складних життєвих обставинах.
Отож, пакуйте валізи, запасайтеся позитивом, гарним настроєм, дружелюбністю і гайда до дитячого табору за яскравими емоціями і неперевершеними спогадами.
Зоряна ДЕРКАЧ