gazpostach

У НБУ б’ють на сполох через шахраїв

У Національному банку України повідомили про збільшення кількості шахрайств з використанням платіжних карт. Так, за даними НБУ, минулого року сума збитків українських банків від дій шахраїв становила 0,0092% від загального обсягу всіх операцій.

На один мільйон гривень видаткових операцій з використанням платіжних карток у 2018 році 92 гривні припадало на незаконні операції. Середній розмір однієї незаконної операції – близько 2500 гривень, а кількість незаконних дій з платіжними картками, за якими банки зазнали збитків, за минулий рік підвищилася до 105,5 тисячі випадків. Найчастіше це відбувалося в мережі Інтернет – понад 55 тисяч таких випадків.

«Така негативна тенденція пов’язана зі збільшенням кількості шахрайств із застосуванням соціальної інженерії», – зазначили в НБУ.

У Нацбанку України пояснюють, що найчастіше шахраї вивідують у власників платіжних карт їх персональні дані, реквізити, коди і паролі, а також змушують перевести їм гроші під психологічним тиском.

В НБУ наголосили, що у жодному випадку не слід розголошувати реквізити платіжних карток (термін її дії, код CVС2/CVV2, ПІН-код до карти) і персональні дані, а також логін/пароль для входу в веб-банкінг, одноразові паролі для проведення додаткової аутентифікації», а також додали, що співробітники фінансових установ ніколи не запитують таку інформацію по телефону.

Щоб не стати жертвою шахраїв, у Нацбанку рекомендують українцям не відповідати на підозрілі телефонні дзвінки, звертатися до банку-емітенту платіжної картки і перевіряти стан своїх рахунків. Крім того, слід застосовувати ліміти на проведення операцій з використанням платіжних карток і користуватися послугами sms-інформування про здійснені операції.

 Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*