gazpostach

Теребовля у порцеляніОсь-ось побачить світ  монографія «Тернопільський фарфоровий завод: історія, типологія, художні особливості». Це вже третє видання краєзнавця Михайла Тимошика. Творить його спільно з доценткою кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання ТНПУ ім. В. Гнатюка Світланою Вольською.

Книга – про історію, становлення й діяльність Тернопільського фарфорового заводу.  Простежено основні течії у формотворенні та декоруванні фарфорового посуду та сувенірної продукції,  висвітлено творчу працю митців професійного декоративного мистецтва.

Значна частина дослідження присвячена саме Теребовлі. Історія, історичні постаті – на сувенірно-подарунковій продукції, долі майстрів, які працювали на фарфоровому  й творили  її.  Своєрідна історія Теребовлі – в порцеляні.

Тільки в  тієї громади є майбутнє, котра шанує та береже своє минуле.  Популяризація та підтримка місцевих народних майстрів,  творчих колективів,  місцевих фестивалів,  збереження культурної спадщини, створення сучасного інтерактивного музею Теребовлянщин – одне з першочергових завдань кандидата на посаду Тереовлянського міського голови Михайла Тимошика.  

Відновимо культурну й мистецьку Тереболю разом!
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*