gazpostach

 Ситуація критична: у Тернополі посили карантин7 квітня відбулося онлайн-засідання штабу з ліквідації медико-біологічної надзвичайної ситуації на території Тернопільської громади, під час якого учасники обговорили епідеміологічну ситуацію в регіоні щодо рівня захворюваності на COVID-19.

«В області епідситуація залишається стабільно складною. На підтвердження такої оцінки є наступні дані.  Щоденна захворюваність реєструється на високих цифрах. Середня кількість лабораторно підтверджених випадків на добу сягає 500-600 випадків в області, а серед випадків підозр – близько 1500 за останні дні. Кількість людей, які продовжують хворіти, на жаль, збільшується. Станом на ранок 7 квітня хворіють 10 163 особи, – повідомив лікар-епідеміолог Володимир Паничев. –  Кількість летальних випадків також, на жаль, зростає. Показник інцидентності в області на сьогодні становить 702 випадки на 100 тис. населення,  у м. Тернополі цей показник – 874,9 на 100 тис. населення. Також перевищені порогові значення за двома показниками, що визначають належність території  до певного рівня епідеміологічної небезпеки. Зокрема, за показником перевищення порогу захворюваності на грип та ГРВІ, який має бути не вищий 100%, в області він – 201,3%. Перевищено також коефіцієнт виявлення випадків інфікування за день – він не має перевищувати 20%, проте в  області цей показник становить 22%. У місті серед хворих переважають люди активного віку від 30 до 65 років, їх частка – 69,3% за останні 10 днів, в області – 66,2%».

Щодо статистики хворих серед дітей до 17 років, то в місті питома вага інфікованих дітей – 3,2%, водночас в області цей показник сягає 6,2%.

Під час засідання штабу прийняли рішення, що з 12 квітня на території Тернопільської громади учні 1-4 класів закладів загальної середньої освіти навчатимуться у звичному режимі (офлайн), а учні 5-11 класів та студенти закладів позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти продовжать навчання з використанням технологій дистанційного навчання.

У закладах професійної (професійно-технічної) освіти, Галицькому коледжі ім. В. Чорновола, Тернопільському фаховому коледжі ТНПУ ім. І. Пулюя з 12 квітня дозволено також проводити практичні заняття у майстернях та лабораторіях навчальних закладів групами до 15 учнів.

Як повідомила начальник управління освіти і науки Ольги Похиляк, ситуація із захворюваністю на COVID-19 у закладах освіти залишається стабільною. Порівняно з минулим тижнем, кількість хворих серед педагогів та учнів у Тернополі зменшується. До прикладу, минулого тижня хворіло 106 педагогів на COVID-19, сьогодні – 70. Серед учнів хворіло 63, зараз – 41.

Окрім того, на території Тернопільської громади заборонено проводити Богослужіння у приміщенні церков. Релігійні обряди можна здійснювати в режимі онлайн або на вулиці з дотриманням півтораметрової дистанції та маскового режиму. Священнослужителів зобов’язали проводити причастя одноразовими ложечками.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*