gazpostach

«Свобода» просила – Президент нагородив…

Президент Петро Порошенко присвоїв Патріарху Київському Філарету (Михайлу Денисенку) звання «Герой України». Відповідний указ Глава держави підписав 8 січня. Це – перша духовна особа в нашій державі, удостоєна такої високої честі. В указі зазначається, що нагороди Філарет удостоєний за видатну історичну роль у становленні незалежної Православної церкви України, діяльність, спрямовану на відродження духовності українського народу, піднесення авторитету православ’я, утвердження ідеалів милосердя і міжконфесійної злагоди.

Як зазначив Петро Порошенко на своїй офіційній сторінці у Фейсбук, коментуючи підписання документа, «ще не придумано тієї міри, якою можна виміряти внесок Патріарха Філарета в боротьбу за власну помісну церкву. Він був, є і залишається духовним лідером української церкви. Ось чому прийняв рішення присвоїти йому звання «Герой України». Згодом, представляючи томос у Свято-Покровському кафедральному соборі в Рівному, Президент додав: «Те, що зробив Філарет для церковної незалежності України, не менш важливо, ніж дії героїв, які захищають Україну на фронті, даючи відсіч російському агресору».

Зрозуміло, що це – осмислене і виважене президентське рішення. Однак, як слушно зауважила львівська газета «Високий замок», у цієї важливої події є і галицьке, так би мовити, підгрунтя. Справді, ще 19 грудня 2018 року редакція газети «Свобода» від свого імені та від імені читачів звернулася до Президента України Петра Порошенка: «Шановний пане Президенте! 23 січня 2019 року почесному Патріархові Православної церкви в Україні, а донедавна Святійшому Патріархові Київському і всієї Русі-України Філарету виповниться 90 років! Враховуючи його важкий і жертовний шлях боротьби за Українську помісну церкву, багаторічне і вірне служіння Господу і своєму народові, гуртування вірних навколо національних цінностей, його глибоку мудрість і неоціненну самопожертву, просимо врахувати наше побажання та відзначити Патріарха Філарета званням «Герой України».

Тоді нашу ініціативу з відкритим зверненням до Президента підтримало багато українців у соціальних мережах і телефонними дзвінками.

За життя Патріарх Філарет вже був нагороджений орденом Свободи, орденом князя Ярослава Мудрого всіх п’яти ступенів, відзнакою Президента України — Хрестом Івана Мазепи, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, нагородами інших держав, громадських організацій тощо. Однак 22 січня 2014 року він відмовився від ордену «За заслуги» І ступеня, яким Патріарха хотів нагородити Віктор Янукович, та ордену святого апостола Іоанна Богослова від Священного Синоду Київського патріархату у зв’язку з його 85-літтям. Тоді Філарет сказав: «В умовах, які сьогодні склалися в Україні, коли загинули люди, а в центрі Києва триває жорстоке протистояння, я прошу не вручати мені нагород».

Дякуємо, Ваша Святосте, за те, що Ви з народом!

 

 Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*