gazpostach

Степан БАРНА: «Капіталовкладення в область зросли майже в сто разів»Про основні здобутки та зміни за останні чотири роки розповів голова ТОДА Степан Барна у програмі «Актуально» на Радіо ROKS.

Він зазначив, що вперше за багато років вдалося створити хорошу команду, яка вболіває за долю Тернопілля. «Немає політичних суперечок, а є спільна мета – відстоювання інтересів області», – так охарактеризував очільник краю співпрацю ОДА із обласною радою, міською радою Тернополя та народними депутатами від Тернопільщини.

Початком фундаментальних змін в області голова ТОДА вважає: реформу освіти, реформу децентралізації, залучення капітальних вкладень та відновлення військової інфраструктури.

«Маємо уже 49 ОТГ, де проживають 58% населення, – зауважив Степан Барна. Днями я відвідав Саранчуківську громаду Бережанського району. Мені було цікаво, які в людей враження після об’єднання. Люди дякували. В селі збудована амбулаторія, ремонтується дорога, перекрили школу, діє програма «Нова українська школа» тощо.

У 2014 році загальна сума капіталовкладень – це 12,5 млн грн, а у 2018-му – майже мільярд гривень, не враховуючи коштів на ремонт доріг. І це дало можливість зробити багато добрих справ: завершити реконструкцію понад сотні шкіл в області, побудувати 28 футбольних полів зі штучним покриттям, розпочати зведення нових шкіл – у Великій Березовиці Тернопільського району та Шупарці Борщівського району».

Голова облдержадміністрації наголосив, що за останні роки капіталовкладення в область зросли майже в сто разів. Завдяки цьому з’явилася можливість завершувати довгобуди, на які ніхто не звертав увагу десятиліттями.

«Це – басейн у Козові, Державний обласний архів, школа у Гориглядах. Ми збудували найпотужніший кардіологічний центр в Західній Україні на базі університетської лікарні. Завершуємо реставрацію пам’ятки архітектури – ратуші Пінзеля в Бучачі. Загалом, за підтримки держави в області вдалося реалізувати понад півтори тисячі проектів. І це те, що сьогодні дає можливість говорити про розвиток краю», – наголосив Степан Барна.

І найважливішим кроком, вважає голова ТОДА, є відродження армії. «Я вболівав за цю ініціативу з 2014 року. І сьогодні ми маємо відроджену 44-у бригаду у Тернополі, будуємо там два гуртожитки для військовослужбовців-контрактників за стандартами НАТО, відновлюємо військові частини у Чорткові, Теребовлі та Бережанах. Тому можна багато говорити, але все це – підтвердження ефективності державної політики, спрямованої на відродження Тернопільської області та всієї України», – резюмував Степан Барна.

 
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*