Повідомити новину

Поширити:

Упродовж 2018 року через службу зайнятості Тернопільщини шукали роботу 47,7 тис. осіб. Завдяки модернізації та розвитку державної служби зайнятості, у співпраці з роботодавцями та іншими соціальними партнерами було працевлаштовано 27,6 тис. осіб, що на 6,5% більше, ніж за 2017 рік, при цьому 67% з них працевлаштовані оперативно, в день звернення у службу зайнятості; понад 3 тисячі краян залучені до тимчасової зайнятості; майже 2,6 тис. осіб скористалися можливістю пройти професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації. Про це повідомив під час прес-конференції у Будинку праці директор ОЦЗ Василь Олещук.
Такі показники були досягнуті завдяки застосуванню у роботі принципово нових технологій та методів, спрямованих на надання послуг відповідно до індивідуальних характеристик кожного шукача роботи. Так, майже 17 тисяч безробітних краян пройшли профілювання. Це технологія визначення рівня мотивації та можливості працевлаштування особи на підставі індивідуальних характеристик, досвіду роботи, побажань та можливостей професійного розвитку та ситуації на ринку праці. Відтак кожному безробітному пропонуються відповідні програми сприяння зайнятості, реалізується індивідуальний набір заходів і послуг.
З метою прискорення працевлаштування більше 70 осіб отримали соціальний супровід під час та після працевлаштування за підходом кейс-менеджменту. Він передбачає постійний зв’язок безробітного, який належить до вразливої на ринку праці групи населення, та фахівця служби зайнятості, які спільно розробляють індивідуальний план працевлаштування.
Триває активна співпраця з роботодавцями щодо забезпечення їх кваліфікованими кадрами, започатковано надання послуг на засадах рекрутингу, у тому числі з використанням сучасних технологій: електронний кабінет роботодавця, он-лайн співбесіда з шукачами роботи, відеорезюме, відеопрезентація вакансій. Відтак у 2018-му збільшилася кількість роботодавців, а це понад 7 тисяч (на 5% більше ніж у 2017 році), які повідомили про 40,4 тисячі вакансій.
До слова, найбільший попит в області мали: водії, оператори котельні, трактористи, слюсарі, швачки, електрогазозварники, продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, перукарі, дорожні робітники, працівники будівельних професій, а також бухгалтери, медсестри, вчителі, вихователі, економісти, інженери різних галузей.
У процесі реорганізації служби зайнятості у сучасну сервісну службу минулоріч було здійснено оптимізацію структури служби, більшість адміністративно-господарських функцій передано з базового на обласний рівень, що дало змогу збільшити кількість працівників, які надають соціальні послуги населенню та роботодавцям.
У 2019 році державна служба зайнятості, в тому числі й служба зайнятості Тернопільщини, продовжить змінюватися на вимогу часу та удосконалювати механізми реалізації державної політики у сфері зайнятості населення: запровадження функцій кар’єрного радника, який сприятиме пошуку роботи клієнтам служби зайнятості, інституту консультанта роботодавця; розвиток профорієнтаційних послуг з використанням сучасних інформаційних технологій; зменшення дисбалансу на ринку праці шляхом організації професійного навчання безробітних; удосконалення та поглиблення співпраці з роботодавцями, органами влади, об’єднаними територіальними громадами та іншими соціальними партнерами на ринку праці.