gazpostach

Щодо роботи за сумісництвом та участі у роботі виборчих комісійДержавні службовці зобов’язані дотримуватися Конституції та законів України, діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, дотримуватися принципів державної служби та правил етичної поведінки.

Статтею 25 Закону встановлено обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, зокрема, заборонено займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової, творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.

Іншою оплачуваною діяльністю вважається будь-яка діяльність, спрямована на отримання доходу і не пов’язана з виконанням особою своїх посадових обов’язків з виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 34 Виборчого кодексу України до складу виборчих комісій не можуть входити посадові та службові особи органів державної влади.

Робота у виборчих комісіях є оплачуваною діяльністю, яка не відноситься до викладацької, наукової, творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту, тому підпадає під обмеження, встановлені статтею 25 Закону.

Відповідальність за порушення встановлених Законом обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності передбачена статтею 172-4 КУпАП та тягне за собою накладення штрафу від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу від підприємницької діяльності чи винагороди від роботи за сумісництвом.

Додатково інформуємо, що допустима тривалість робочого часу за сумісництвом на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час регулюється постановою Кабінету Міністрів України №245 від 03.04.1993 року “Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» та не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний. Загальна тривалість роботи за сумісництвом не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*