02.02.2023 13:36

Повідомити про новину

Поширити:

Тернополяни оформляють грошову допомогу від держави, а потрапляють у шахрайські тенета. Відтак правоохоронці продовжують документувати факти шахрайств, пов’язаних з привласненням грошових коштів з чужих банківських рахунків.

Аферисти створюють різноманітні сайти та публікації в соціальних мережах з інформацією про виплату грошової допомоги. При тому вказують посилання на ресурс, де нібито можна подати заявку на отримання коштів. За посиланням пропонується ввести персональні дані та номер банківської картки – нібито для зарахування грошей.

У поліції наголошують: у таких випадках аферисти використовують фішинг. Громадяни, вказуючи конфіденційні дані, автоматично передають їх шахраям. Останні без труднощів привласнюють гроші.

Від такої афери потерпіла 51-річна жителька Чортківського району. Жінка знайшла інформацію про можливість оформлення грошової допомоги від міжнародної організації. І як тільки зробила все, як це було вказано в дописі, отримала сповіщення про списання власних заощаджень в розмірі 3264 гривень.

Інша заявниця хотіла отримати фінансову підтримку від держави під час воєнного стану – натомість втратила 23 тисячі гривень.

За цими фактами слідчі територіальних підрозділів поліції відкрили кримінальні провадження відповідно до частини 1 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Кіберполіцейські вкотре закликають бути пильними та радять отримувати інформацію, а надто з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел. Уважно перевіряйте URL-адресу сайту – один непомітний символ може означати, що людина потрапила на фішинговий ресурс. Не варто переходити за сумнівними посиланнями та вводити реквізити платіжних карток на незнайомих чи підозрілих вебсайтах.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.