26.03.2023 14:47

Повідомити про новину

Поширити:

У Всесвітній день поезії, в музеї книги м. Бережани відбулася вже традиційна літературно-мистецька зустріч «Березневі передзвони – 2019».
Із улюбленим святом поетів і всіх шанувальників віршованої творчості щиро привітала науковий працівник музею, лауреат премії ім. Братів Лепких, почесна громадянка м. Бережани,  ведуча заходу Ярослава Мазурак. Як наголосила п. Ярослава, на зустріч до музею завітали поети різних поколінь: від юних гімназистів – до віршотворців поважного віку, котрі залюбки насолоджуються римованими рядками, успіхами в творчості, власними літературними надбаннями. Деякі нові видання, як і в минулі роки, було представлено на виставці “Від березня до березня”. Серед них – збірники “Поетична топоніміка”, “Мереживо доріг життєвих”, “Римовані Бережани” й інші.
Свої ліричні, різної тематики творіння натхненно читали (а деякі ще й наспівували) Лідія Герасимів, Софія Логвин, Леся Вільгуцька, Марія Турчин, Стефанія Білик, Тетяна Бідзіля, Богдан Тихий, Марія Іванчишин, Галина Байовська, Анна Служинська. Присутні говорили про творчість українських поетів світового рівня, зокрема Ліни Костенко – таланту й совісті української нації. Вірші нашої землячки Любомири Гаврилишиної (Київ) прочитала Я.Мазурак. Сама ж авторка у Facebook зазначила: “Дякую дуже за можливість хоч віртуально долучитися до того дійства, що відбувалося в Бережанах у рамках Всесвітнього дня поезії. Прекрасна аудиторія ще раз показує, що поезія ніколи не помре, що саме вона є стимулом, який пробуджує наші почуття, змушує працювати мозок і вчить насолоджуватися прекрасним…”
Дійство у мистецькій світлиці музею книги супроводжувалося піснями й музичними номерами у виконанні Олени Олійник, Христини Бугай, Христини Дудар та інших виконавців. Грою на фортепіано порадував Андрій Хрептак, на кларнеті – Олександра Стець, на саксофоні – Ігор Кіндрат.
Тетяна БІДЗІЛЯ
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.