gazpostach

Олег КОХМАН: «Основне – бути однією командою!»Сила в громаді!

(Продовження. Початок у попередньому середовому номері «Свободи» та на сайті: http://svoboda.te.ua/oleg-kohman-golovne-buty-odniyeyu-komandoyu/)

Ремонт доріг

«Коли ми утворили Великогаївську об’єднану територіальну громаду, то поставили перед собою два першочергових завдання: освітлення вулиць і ремонт доріг. З першим упоралися на 100%. З другим, звісно, було не все так просто. Минулоріч уклали угоду зі Службою доріг щодо співфінансування (50/50) проведення ремонтних робіт на дорогах місцевого значення. Громада надала 10 мільйонів гривень.  Загалом відремонтували дорогу протяжністю 6,5 км. Зокрема, повністю відновили дорожнє покриття у селах Скоморохи, Смолянка, частково – у селах Баворів, Грабівці, Козівка. Проте не вдалося повністю використати кошти, незавершеним є ще невелика ділянка дороги. Сподіваємося, що цьогоріч таки завершимо розпочате.

На сесії сільської ради вирішили скерувати 4 млн грн на ремонт та відновлення доріг до шкіл і дитячих садочків. Плануємо цьогоріч провести ремонтні роботи на ділянці шляху від Товстолугу до Застінки».

Подорожчання оплати за проїзд

Не могли обійти увагою курсування громадського транспорту. Адже як в області, так і в країні загалом  підвищують ціни за проїзд. А яка ситуація із цим у Великогаївській ОТГ?

«Люди часто дорікають, що ціни на проїзд зросли, а ми ніяк не реагуємо. Поки не маємо такого права. Якби  йшлося лише про проїзд у межах громади, то ми якось могли би вплинути. А маршрутки їздять у межах району, у Тернопіль, де у нас немає повноважень. Усі тарифи, тендери із перевізниками погоджує Тернопільська районна адміністрація».

У Великогаївській ОТГ повідомили, що ціна на проїзд, залежно від напрямку, зросла на 30-40%.

Розвиток бізнесу та сільського господарства в громаді

«На території громади діють 10 фермерських господарств, у нас з ними налагоджена співпраця. Левову частку бюджету становлять поповнення від них. Держава визначила стратегічним напрямком розвиток кооперативів у громадах. Щодо цього проводимо серед жителів ОТГ інформаційно-роз’яснювальну роботу. Також триває процес узаконення господарських дворів. Домовляємося з власниками, щоб сплачували податки, офіційно працевлаштовували людей, піднімали їм зарплату.

Користуючись нагодою, дякую всім фермерам за підтримку, спонсорську допомогу. До прикладу, під час сильних снігопадів саме завдяки зусиллям наших фермерів були розчищені дороги. Також вони завжди беруть активну спонсорську участь в організації свят, фестивалів. Допомагають школам, дитячим садочкам. Окрема подяка сім’ї Березовських – Наталії і Юрію – за те, що придбали для громади карету невідкладної допомоги. Сьогодні цей автомобіль розвозить сімейних лікарів на виклики, окрім того, двічі на тиждень доправляє людей в лікарню на діаліз».

Соціальні програми та допомога населенню

«Згідно зі стратегією розвитку громади, яку затвердили 15 березня 2017 року, запланували відкрити комунальне підприємство «Громада-сервіс», з надання послуг жителям громади. Наразі воно розпочало роботу, формується робочий колектив. Установа надаватиме широкий спектр послуг: від благоустрою, забезпечення діяльності пожежного ДЕПО  до обслуговування вуличного освітлення, прибирання стадіонів, кладовищ, вулиць, прибудинкових територій багатоповерхівок, подачі води і водовідведення. Буде створена робоча група, котра обслуговуватиме усі комунальні заклади громади.

Також на завершальному етапі будівництво адмінбудинку, де будуть розміщенні усі необхідні служби, котрі надаватимуть послуги. Об’єкт саме готуємо до здачі. На початку весни влаштуємо свято, на яке, сподіваємося, до нас завітають високоповажні гості, і ми разом урочисто відкриємо адмінбудинок.

До слова, у приміщенні цієї установи функціонуватиме і ЦНАП, де кожен зможе отримати усі необхідні послуги, поради, консультації. Зауважу, що наша громада зазначена у постанові Кабінету міністрів як така, що має право на офіційне віддалене робоче місце Пенсійного фонду.  З часом усі відділи  розміщуватимуться в адмінбудинку».

Також у громаді діють цільові програми, згідно з яким передбачено кошти для населення, зокрема на лікування жителів, для учасників АТО, воїнів УПА, ветеранів Великої вітчизняної війни, ліквідаторів ЧАЕС, учасників бойових дій. Як заохочення виплачуємо 15 тисяч гривень особі, котра перебуває на контрактній службі в армії. Окрім того, учасникам АТО, які користуються паливними котлами, купуємо дрова.

Також у нас діє програма підтримки сім’ї та молоді, відповідно до якої на свято Останнього дзвоника  вручаємо обдарованим дітям грошові винагороди, багатодітним матерям до Дня матері – подарунки, багатодітним, малозабезпеченим сім’ям, престарілим,- різдвяні та великодні кошики.

Згідно з програмою розвитку спорту підтримуємо шість районних і одну обласну футбольні команди. Оплачуємо участь у змаганнях та закуповуємо спортивний інвентар.

На ці три напрямки минулого року громада скерувала 1 млн 800 тис. видатків».

Міжнародна співпраця

«Великогаївська ОТГ потрапила у когорту громад,  відібраних швейцарсько-українським проектом «DESPRO». Завдяки плідній співпраці ми визначили стратегію розвитку нашої громади до 2022 року. Чимало наших фахівців проходили навчання стосовно того, якою має бути успішна громада, як надавати якісні послуги жителям, зробити життя людей комфортнішим. У рамках проекту відвідували різноманітні семінари не лише в Україні, а й у Польщі.

Ми є учасниками американського проекту «DOBRE», згідно з яким теж проходимо різноманітні навчання, тренінги. У березні наші спеціалісти знову поїдуть до закордонних колег.

Разом із «DOBRE» виграли співфінансування таких проектів: реконструкція клубу у селі Грабівці,  організація у Великогаївській школі STEAM-класу – гуртка робототехніки, придбання обладнання для конференц-залу  в адмінбудинку».

Пан голова розповів, що в рамках цього проекту громада працюватиме ще п’ять років. Американські колеги скерують чималу суму на його реалізацію, і жителі шляхом голосування вирішать, на що витратити ці кошти.

Окрім того, громада взяла участь у конкурсі проектів регіонального розвитку, які можуть бути реалізовані за рахунок коштів держбюджету. Великогаївчани планують збудувати спортивний комплекс. Пан Кохман переконаний, що за підтримки народного депутата Тараса Юрика плани  будуть втілені у життя.

«Завдяки нардепу Тарасу Юрику у нашій громаді відбулося чимало позитивних змін. Зокрема, у Великогаївській школі зробили опалення, на ці роботи Тарас Зіновійович скерував 1 млн грн, на тендер на ремонт дороги – 400 тис. грн. За його сприяння облаштовано два спортивні майданчики.

Спорткомплекс запланували великий. Проект написали на 18 мільйонів. 12 з них сподіваємося отримати з державного бюджету. Це буде масштабний об’єкт обласного значення. Там функціонуватиме академія футболу обласного рівня. Плануємо проводити футбольні матчі, турніри, причому не тільки обласного, а й міжнародного рівнів».

Пан голова додав, що першочерговим, згідно зі стратегією,  є розвиток туристичного напрямку.

«Великогаївська громада – це туристичний край. Ми намалювали дорожню карту кожного села. Чимало історичних місць будуть цікавими не лише українцям, а й закордонним гостям. Плануємо влаштувати спеціальні велодоріжки. Відновимо палац родини Созанських, панський будинок у Баворові».

Як бачимо, Великогаївська громада семимильними кроками прямує до благополуччя.

«Основне – бути однією командою. Дуже радий, що вона у нас є. Вдалий симбіоз молоді і досвідчених людей, які керуються спільним гаслом: «Хто, як не ми?», погодьтеся, це – вибухова сила», – з усмішкою завершив розмову Олег Кохман.

Зоряна ДЕРКАЧ 
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*