Тернопільська обласна служба зайнятості прозвітувала про свою діяльність та результати за 2017 рік у рамках прес-конференція, яка нещодавно відбулась. Також у службі зайнятості розповіли і про пріоритети 2018-го року.
– Упродовж 2017 року через службу зайнятості Тернопільщини шукали роботу майже 47 тис. осіб, з них 29,5 тис. мали статус безробітного. За сприяння центрів зайнятості області вдалося працевлаштувати 25918 осіб. Одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності дала можливість 33-ом безробітним відкрити власний бізнес. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 3121 особу, після завершення яких 828 – працевлаштовано на постійні місця праці, – розповів директор обласного центру зайнятості Василь Олещук.
За словами пана Василя, у середньому по області одразу дев’ятеро осіб претендували на одне вакантне місце. Разом із такою «робочою конкуренцією», минулого року службі зайнятості вдалось скоротити кількість безробітних на 14,6%. А от роботодавці подали у місцеві центри зайнятості на 8,3% більше вакансій.
Найбільший попит в області мали: менеджери, бухгалтери, медсестри, інженери, касири, серед працівників робітничих професій – продавці, водії, монтери колії, оператори котельні, охоронники, кухарі, офіціанти, працівники будівельних професій, електрогазозварники, електромонтери, швачки, трактористи.
Під час прес-конференції в ОЦЗ також зазначили, що тернополяни, які шукають роботу, можуть скористатись «гарячою лінією» ДСЗ за номером 0 800 50 99 66, де можна дізнатись інформацію про повний перелік послуг служби зайнятості, питання реєстрації та ін. Також діє новий Інтернет-ресурс державної служби зайнятості під назвою «Єдине соціальне середовище зайнятості» (www.dcz.gov.ua), на сторінках якого реалізовано сервіси з пошуку вакансій та резюме по всій країні, кабінети безробітних та роботодавців, профорієнтація онлайн, інфографіка статистичних даних про ринок праці та зайнятість. Зайти на сайт можна також з мобільного телефону, відтак бути в курсі новин, дізнатися про послуги служби, отримати поради, записатись на прийом до фахівця, здати звітність, знайти працівника тощо.
Як розповів директор центру зайнятості Тернопільщини, у 2018 на всіх ОЦЗ планують завершити реорганізацію та перетворити їх у сервісні майданчики з надання широкого спектру послуг. Також у планах осучаснення профорієнтаційних послуг та впровадження інтернет-платформи державної служби зайнятості з профорієнтації, запровадження профілювання безробітних для попередження ризиків довготривалого безробіття, продовження широкомасштабної інформаційної кампанії «Живи та працюй в Україні».