gazpostach

Нове видання: «Зашпори» Богдана Грабовського

У тернопільському видавництві «Богдан»  вийшла чергова книга прози члена Національних спілок журналістів та письменників України Богдана Грабовського. Як окреслив сам автор нововидання, світ побачила «натуральна проза», тобто оповідання й оповідки, написані з натури.

Книга наповнена історіями, оказіями, епізодами. Малі оповіді стверджують істинність, віру, прагнення досконалості. Мова книги легка, мелодійна. Короткі сюжетні лінії мастито змальовані  майстром прозового слова Богданом Грабовським,  легко читаються і сприймаються, бо відтворені, наче на одному подихові. Текст книги доповнили ілюстраціями  художники Володимир Басалига та Володимир Якубовський.

Як зазначив у передмові до книги «Відливи хмурої пори» письменник, член міжнародного ПЕН-клубу Петро Сорока,  «Натурна проза» – вдале і гарне означення, головне – свіже, новаторське, ніким досі не апробоване у літературі. Богдан Грабовський – цікавий оповідач. Він не розтягує сюжет, не переобтяжує надмірними деталями і фактажем, у всьому добивається лаконізму, сказати б, телеграфічної стислості і точності. Вміє закрутити інтригу, змусити дочитати розпочату річ до кінця… «Про що пише Богдан Грабовський? Що його хвилює? Що болить?» – запитує Петро Сорока і відповідає: «Наше сьогодення – хаотичне, розшарпане, невпорядковане, майже рядковане, майже неперспективне, злиденне, гірко-полинне…»

У літературно-художньому виданні «Зашпори» читач з легкістю прочитає коротенькі оповідання  з сюжетами з життя «Ех, народ», «Новина з бородою», «Водили козу», «Чорне піднебіння», «Терпець урвався», «Той, що з дуба впав» та інші. Усі вони – з життєвою мудрістю, інколи з сатирою та гумором. А головне – повчальні.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

 Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*