Повідомити новину

Поширити:

Люблять у Васильковецькій громаді не лише працювати, а й святкувати. Особливо урочисто тут відзначають Дні села. Зокрема, щойно 22 серпня справили це свято у Жабинцях, як 28 серпня – в інших селах громади. Звичайно, що наймасштабніші заходи відбувалися у Васильківцях. Після святкової Літургії тут уперше організували сільські спортивні ігри, у яких взяли участь представники сіл громади. Що тут можна сказати: на змаганнях так моцно забавлялися, що місцева футбольна команда наступного дня створила невелику сенсацію, вигравши в гостях у футболістів з Борщова.
Жителі й гості дякували організаторам забави, особливо панові І. Слив’яку, а також жительці Васильківців, педагогу-організатору місцевої школи Галині Гедзик та вчительці Галині Зрайчик за прекрасне декорування свята.
Насиченим і яскравим видався святковий концерт. Багато аплодисментів зібрали виступи танцювального колективу «Барви», односельчанина Михайла Гандзоли та інших учасників.
Опісля кожен бажаючий міг скуштувати смачні страви, які приготували сільські господині, зокрема працівники ясел-садка «Сонечко» с. Васильківці під умілим керівництвом директора закладу Галини Осідак.
Усі – і дорослі, і малі – почувалися щасливими, поринувши у величну атмосферу свята.
До речі, у Васильковецькій громаді проживає понад 8 тис. жителів, тут функціонує вісім шкіл та сім дошкільників закладів. Завдяки господарникам і працьовитим мешканцям громади вона самодостатня і показує позитивну динаміку розвитку.
Намагалися не відставати від Васильківців і в Коцюбинцях, де вже близько тридцяти років 28 серпня традиційно відбуваються урочистості з нагоди Дня села. Усі жителі населеного пункту зібралися, щоб не лише переглянути концертну програму, а й відпочити, поспілкуватися один з одним та весело й цікаво провести час.
Коцюбинчани радо зустрічали гостей на просторому подвір’ї біля будинку культури. З нагоди Дня села очільник Васильковецької громади А. Гайдаш вручив подяки та грошові винагороди за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток територіальної громади голові агрофірми «Нічлава» Степану Коцірі, головному бухгалтеру агрофірми Михайлу Панюрі, директору школи Ользі Білан, підприємцю Андрію Хабінцю.
Гарний настрій упродовж кількох годин дарували глядачам місцеві аматори, гурт «Дивограй», народний артист України Святослав Край з донькою Христиною.
Малеча гарно проводила час на дитячій галявині, де розмістили батути, гірки. Також можна було скуштувати смачні страви, зробити світлину на фотолокації. А завершилося свято запальними танцями з гуртом «Троє з горба, два – ще ззаду».
Насиченою був концерт і в Глибочку, що на Борщівщині. Перед жителями села та гостями свята виступали юні та дорослі таланти: Владислав Боднарчук, Марія Гаця, Тіна Королівська, дитячий вокальний ансамбль «ти і Я, Я і ти», художні колективи зі Сков’ятина (керівник – Михайло Васильців), Висічки (керівник – Андрій Гудима), фольклорний колектив «Невгамовні бабоньки» (керівник – Михайло Стецишин). Задоволені учасники дійства висловлювали подяки на адресу меценатів свята – ТОВ «Агрополіс» і ПАП «Фортуна».
Два дні тривали святкування Днів сіл і у Підгаєцькій громаді. На свято Успіння Пресвятої Богородиці у Мужилові зійшлися жителі населеного пункту, а також приїхали численні гості з інших сіл та Тернополя. Святкування вдалося на славу – концертна програма була насиченою, чудувала талановитими виступами як досвідчених учасників, так і наймолодших артистів. Мелодійні пісні, запальні танці, хореографічні постановки, веселі руханки від подарували присутнім чудовий настрій, відчуття щирості та душевності.
Наступного дня урочисті заходи відбувалися й в Голгочі. Тут святкування Дня села мало неймовірний успіх, адже місцеві аматорські колективи та діти із трепетом і любов’ю співали чудові пісні, виконували запальні танці, читали гуморески та дарували хороший настрій присутнім на святі.
Працівники культури організували виставку старовинних вишиванок, які дивували неповторною красою.
Учитель історії і краєзнавець Іван Савко розповів про історію села Голгоча, походження його назви, місцеву культуру та традиції. Після закінчення урочистостей та святкового концерту День села продовжився запальною дискотекою. Місцева молодь вміє здивувати, адже тільки у Голгочах по-особливому виконують танці «Канада» та «Горобець». Також присутніх частували смачною рибною юшкою.
Жителі села та гості дякували старості села Василю Козлику, його дружині Оксані, священникам, працівникам культури, дитячого садка, вчителям, талановитій молоді й усім причетним до організації такого чудового свята.
Також прекрасне дійство відбулося на Бережанщині. Тут День села святкували у Посухові. А найбільш яскравим видався концерт, де виступали як юні, так і дорослі місцеві аматори та гості свята.
Що й казати, Дні сіл є завжди особливими для всіх, хто там народився, адже село – це та частинка України, де по-особливому пахне духмяний домашній хліб, де старовинні рушники вишиті бабусиними руками, де мамина молитва захищає від всіх негараздів, де червона калина милує око неповторною красою, де спів солов’я чарує мелодійністю. Але справжнім багатством та окрасою наших сіл, без жодного сумніву, є щирі, добрі, працьовиті люди, які докладають максимум зусиль для того, щоб село розвивалося і процвітало.
 

Теги: Дні села