Повідомити новину

Поширити:

Днями фахівці Борщівського обласного комунального краєзнавчого музею розпочали процес створення скульптур для майбутньої експозиції «Гончарна майстерня трипільського майстра» у печері Вертеба. Експозицію облаштовують в рамках проекту Українського культурного фонду.
На інформаційному стенді в «Гончарній майстерні трипільського майстра» розміщуватиметься інформація про технологію виготовлення ліпного трипільського посуду, способи його декорування та про функціональне призначення окремих груп посуду.
Печера Вертеба — визначна пам’ятка історії та археології, що вже понад 100 років привертає увагу фахівців археологічної науки. Серед пам’яток трипільської культури печері Вертеба належить унікальне місце. Одна з найбільших археологічних колекцій трипільської культури, відомих сьогодні науці, походить саме з цієї пам’ятки. Уже підготовлені документи для внесення пам’ятки до попереднього списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
З 2005 року тут проводять активні антропологічні та генетичні дослідження. Отримані під час розкопок матеріали, а також природний формат пам’ятки дали змогу створити тут у 2004 році підземний музей трипільської культури і внести його до туристичних маршрутів. Зараз цей музей функціонує як структурний підрозділ Борщівського обласного краєзнавчого музею.