На Тернопільщині дев’ять релігійних громад перейшли до Української церкви

Як повідомили у прес-службі Тернопільської єпархії Української православної церкви Київського патріархату 25 січня архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор підписав указ щодо прийняття до складу Тернопільської єпархії Православної церкви України парафії Різдва Пресвятої Богородиці села Сураж Шумського району.

Збори релігійної громади одного з найбільших сіл Шумщини відбулися 20 січня. 90% присутніх підтримали рішення про зміну канонічної належності громади. За перехід з УПЦ Московського патріархату до помісної церкви виступили близько 900 мешканців Суража.

Парафія Різдва Пресвятої Богородиці стала п’ятою у Шумському районі і дев’ятою в області, котра офіційно приєдналася до незалежної Української церкви.

Раніше під юрисдикцію Православної церкви України перейшли парафії Радошівки, Брикова, Онишківців і Кордишева Шумського району, Гніздичного на Збаражчині та Розтоків на Кременеччині, а також дві парафії у Трибухівцях Бучацького району.

Наразі триває збір підписів щодо переходу до складу Тернопільської єпархії Православної церкви України парафії у с. Людвище Шумського району. Таке рішення прийняли на зборах, що відбулися 27 січня.  Є парафії, які очікують прийняття Статуту Православної церкви України, щоб розпочати процедуру приєднання.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*