На базі Більче-Золотецької лікарні відкрили єдине на Тернопільщині відділення сіпап-терапії

Також у лікувальному закладі розширили вже існуюче відділення водолікування з наступними процедурами: підводний витяг хребта під нахилом (кут 45°), киснева, озонова та гідромасажна ванни та чотирикамерна ванна для рук і ніг.

Участь у відкритті цих відділень взяли голова Тернопільської ОДА Степан Барна та голова обласної ради Віктор Овчарук.

Як зазначила лікар-кардіолог Більче-Золотецької обласної фізіотерапевтичної лікарні реабілітації Ганна Гарасимяк, відділення сіпап-терапії – єдине в області, що створене на базі комунального закладу. Тому й потреба у його відкритті стояла гостро. «Тут будуть лікувати і діагностувати храп та обструктивне апное сну. Метод, за яким ми працюватимемо, дасть змогу діагностувати небезпечний стан, а саме: зупинку дихання вночі. Такі проблеми можуть бути і в діток, і у вагітних», – пояснила Ганна Гарасимяк.

Метод лікування дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта застосовується при спазмах м’язів, грижах і протрузіях дисків. Раніше в лікарні було два види витягування хребта – підводне вертикальне та сухе горизонтальне. Тепер же впровадили й третій вид – підводний витяг хребта під нахилом (кут 45°).

“Більче-Золотецький санаторій –  один із провідних лікувальних та оздоровчих закладів в Україні, – зауважив  Степан Барна. – Понад 5 тисяч хворих, котрі потребують реабілітації, приймає цей комунальний заклад. Особливо важливо, що тут проходять лікування й учасники антитерористичної операції.

Минулого року ми спрямували з Фонду регіонального розвитку майже 3 мільйони гривень на будівництво очисних споруд, сподіваюся, що вже незабаром вони будуть завершені. Другим кроком буде встановлення сонячних батарей для підігріву води і басейну в санаторії, що дасть змогу зробити його енергоефективним та комфортнішим і, звичайно, здешевити вартість послуг».

«Цьогоріч Більче-Золотецькій обласній фізіотерапевтичній лікарні реабілітації виповнилося 70 років, – сказав голова обласної ради Віктор Овчарук. – У закладі є 200 стаціонарних ліжок і велике фізіотерапевтичне відділення, де проводять близько ста лікувальних процедур. Вже третій рік у лікарні функціонує відділення для лікування захворювань і травм спинного мозку. Також на базі терапевтичного відділення відкрито 50 ліжок для оздоровлення учасників АТО і членів їх сімей. Тут проходять реабілітацію пацієнти не лише з області, а й з усієї України. Цей тиждень на Тернопільщині минає,  так би мовити,  під знаком охорони здоров’я. Адже днями  у Збаразькому районному центрі первинної медико-санітарної допомоги відкрили  електронний реєстр пацієнтів.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*