Повідомити новину

Поширити:

Соціальні ініціативи від держави
В області  понад 115 тисяч користувачів  субсидій
Про це під час брифінгу щодо зміни алгоритму виплати допомоги у сплаті комунальних платежів повідомили  голова облдержадміністрації Степан Барна та директор департаменту соціального захисту населення ОДА Вадим Боярський.
«Упродовж минулого року жителі Тернопільщини отримали субсидій на суму 1,6 млрд грн, у середньому одна родина отримала допомогу в сумі 1,1 тис. грн, – зазначив  голова ОДА Степан Барна. – Уже в березні домогосподарства, яким субсидію було нараховано до 31 грудня 2018 року, отримають готівку для оплати комунальних послуг за лютий 2019 року. Одержувачам субсидій не потрібно буде щомісяця сплачувати обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги, а необхідно самостійно сплачувати вартість фактично спожитої послуги, використовуючи кошти субсидії, отримані готівкою».
«Особам, які одержують пенсії, виплату готівки буде здійснювати  Мінсоцполітики через Пенсійний фонд України, – додав  директор департаменту соцзахисту населення ОДА Вадим Боярський. –  Кошти одержувачі пенсій отримають або на власну картку, або їх доставлять їм через пошту.  А особам, які не одержують пенсії, Мінсоцполітики через Ощадбанк перерахує кошти через платіжну систему термінових переказів «Швидка копійка» або ж зарахує на поточні рахунки, відкриті в Ощадбанку.
Субсидію у грошовій формі буде призначено домогосподарствам, що звернулися за її отриманням з 1 січня 2019 року. Механізм передбачає, що субсидії у грошовій формі за людину оплачує безпосередньо надавачам житлово-комунальних послуг Ощадбанк.
А повномасштабна монетизація субсидій запрацює уже з 1 жовтня 2019 року. Тоді кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.
Заколише дитя – муніципальна няня…
З 2019 року батьки малечі можуть скористатися ще однією соціальною допомогою – послугою муніципальної няні. Окрім виплат на дитину, сім’я може отримати ще додаткові кошти.
Голова облдержадміністрації Степан Барна та директор департаменту соціального захисту населення ОДА Вадим Боярський розповіли, що, окрім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я отримуватиме ще додатково 1626 грн, щоб відшкодувати послуги няні.
«Безумовно, послуги няні вартують значно більше, але зрозуміло, що сьогодні майже сто відсотків  нянь, які надають послуги, перебувають «в тіні», тобто не оформлені офіційно, – зазначив Вадим Боярський. – Тому за цією програмою держава  дає можливість оформити відносини офіційно і мати з цього користь і батькам, і няням, і дітям.
Практично відбуватиметься так: мама самостійно обере няню, укладе з нею цивільно-правовий договір. Після цього подасть документи в управління соціального захисту населення, щоб оформити компенсацію за послугу «Муніципальна няня». Відповідно до угоди, няня може надавати послуги одразу кільком сім’ям».
Які документи треба для батьків, щоби скористатися цією послугою? Окрім заяви, потрібно копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорта матері та документи, що підтверджують оплату послуги няні.
Які документи необхідні для няні? Жінка, яка хоче офіційно працевлаштуватись в сім’ї доглядати за дітьми, має оформити ФОП, а також відкрити рахунок у банку, на який буде отримувати заробітну плату.
Пакунок малюка – перша підмога батькам
Так званий бебі-бокс новонародженим малюкам почали видавати з вересня 2018 року. Батьки отримують пакунок у пологовому будинку або після повернення додому.
«Така ініціатива і надалі матиме своє продовження, – розповів голова Тернопільської ОДА Степан Барна. – Перелік речей у пакунку малюка буде розширений та відповідатиме середньостатистичному показнику потреб матері, яка народила дитину».
Минулого року такі пакунки отримали 2 738 родин. На 2019 рік, відповідно до показників народжуваності в області за минулий рік і з урахуванням тенденцій народжуваності й кількості жінок, які перебувають на обліку по вагітності в жіночих консультаціях Тернопілля, заплановано надати допомогу 8735 сім’ям на суму близько 40 млн гривень. Середня вартість пакунка малюка становитиме 3186 грн.
«За січень 2019 року надійшло 924 штук натуральної допомоги «Пакунок малюка»,  з яких уже видано 434 штуки, — зазначив Вадим Боярський. — Вартість такої одноразової натуральної допомоги без урахування витрат на закупівлю товарів, робіт і послуг, пов’язаних з комплектуванням пакунків і доставки їх до пологових будинків (відділень) усіх форм власності, у 2018 році становила 3374,16 гривні. У 2019 році вартість одного пакунка малюка становить 3186,83 гривень».
Уряд має намір спростити батькам немовлят паперову тяганину. Нова послуга «Електронне малятко» допоможе отримати цілий комплект документів з реєстрації дитини. Для цього достатньо подати лише заявку. Послуга включатиме: реєстрацію місця проживання; призначення допомоги при народженні; реєстрацію дитини у системі охорони здоров’я; реєстрацію дитини в реєстрі платників податків; видачу посвідчень багатодітної родини. Послугу «ЕМалятко» можна буде оформити не тільки в соціальних установах та ЦНАПах, а й онлайн.
Наразі уряд підтримав законопроект Мін’юсту щодо послуги «ЕМалятко». Тепер його мають схвалити народні депутати», — додав голова ОДА Степан Барна.

Галина ВАНДЗЕЛЯК