Повідомити новину

Поширити:

Кілька місяців поспіль невідома досі недуга не дає спокою в усьому світі. Коронавірус – захворювання, що забрало тисячі людських життів, вперто крокує світом. Ми зібрали останні дані про те, скільки людей захворіли і чи є серед них українці. А ще – найактуальніші і найдієвіші поради, як протистояти недузі.
 В Україні зареєстрували випадок захворювання на COVID-19
Станом на 3 березня 2020 року у світі зареєстровано 90 937 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них  3 117 – летальні. Одужало вже 48 017 осіб.
В Україні зареєстрований випадок захворювання на COVID-19. Хворого госпіталізували 29 лютого.
Відомо, що чоловік у лютому здійснював поїздку до Італії. Повертався в Україну літаком через місто Сучава (Румунія). 26 лютого разом із дружиною прибув власним автомобілем через КПП «Порубне» в місто Чернівці. Подружжя пройшло температурний скринінг, жодних симптомів гострого респіраторного захворювання у них не виявили. Їм розповіли про необхідність самоізоляції.
«29 лютого у чоловіка з’явились симптоми гострого респіраторного захворювання. Лікар прийняв рішення про негайну госпіталізацію. Транспортування проводила спеціальна медична бригада. У хворого була підвищена температура та сухий кашель. Стан стабільний, без ускладнень», – повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Пан Ляшко також надав інформацію щодо стану здоров’я дружини хворого. Він зазначив, що у неї немає жодних симптомів гострих респіраторних захворювань, однак із профілактичною метою з дотриманням усіх рекомендацій ВООЗ вона самоізольована вдома.
У МОЗі також повідомили, що Державна прикордонна служба та медики продовжують температурний скринінг на всіх контрольно-пропускних пунктах країни та в аеропортах.
За повідомленням МЗС України, станом на 28 лютого інформація про наявність громадян України серед інфікованих коронавірусом на території КНР не надходила. Посольство підтримує постійний зв’язок з українцями, які відмовились від евакуації. Всього відомо про 39 громадян України, які перебувають у провінції Хубей.
МЗС рекомендує громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до провінції Хубей та м. Ухань, а також відкласти подорожі, які не є вкрай необхідними, до інших територій Китайської Народної Республіки.
В Італії у громадянки України, яка прибула з м. Кремона, був діагностований COVID-19. Наразі вона перебуває у лікарні “Cotugno” (м. Неаполь), а її життю, за інформацією лікарів, нічого не загрожує. Для родичів, з якими контактувала громадянка, запроваджено карантинний режим. Генеральне консульство України в Неаполі та Посольство України в Італії здійснюють особливий контроль за ситуацією.
Італійська сторона зазначає, що на сьогодні уряд повністю контролює епідеміологічну ситуацію в державі, де існують два осередки хвороби – у Ломбардії та Венето. В інших регіонах зафіксовано поодинокі випадки.
27 лютого розпочався процес висадки пасажирів із круїзного лайнера «Diamond Princess», де перебували 25 громадян України – членів екіпажу. Після висадки на берег всі перебуватимуть на двотижневому карантині, після чого, за умови отримання повторних негативних результатів відповідних тестів, отримають можливість виїзду за межі Японії. Станом на 28 лютого, три громадянина України, в яких діагностовано наявність вірусу COVID-19, продовжують перебувати в медичних закладів м. Токіо. Наразі стан наших співвітчизників задовільний. 27 лютого була виписана з лікарні громадянка України, яка вже пройшла необхідний курс лікування та наразі перебуває в одному з місцевих готелів.
Коронавірус і Тернопільщина
Медична система повністю готова на випадок фіксації коронавірусу. В Україні є близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, 2 тисячі лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч інших медичних працівників, які працюють в інфекційних лікарнях та інфекційних боксах, повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я.
Однак жителі Тернопільщини налаштовані не так оптимістично. Адже в нашому краї немає жодної інфекційної лікарні, лише окремі відділення.
В обласному центрі створили штаб, який забезпечує координацію роботи усіх служб та належну якість медичного обслуговування.  Визначили й алгоритм дій медичного працівника, до якого періодично вносять зміни. Відтепер кожного пацієнта, що звернувся за меддопомогою до тієї чи іншої лікарні, передусім мають запитати, чи не приїхав він, бува, з будь-якої із країн, де вже є випадки захворювання. Також обов’язково кожному пацієнту вимірюють температуру тіла.
Якщо ж у лікарів виникне підозра, що у тієї чи іншої людини – коронавірус, хворого негайно ж помістять у спеціальний бокс в інфекційних відділеннях. Дорослих – у міську лікарню «Швидкої допомоги», дітей – у міську дитячу лікарню.
Попри те, що медики запевняють, що згадані відділення лише на 80% готові до прийняття хворих, багато чого ще не вистачає. До того ж, заявив керівник відділу охорони здоров’я міськради Василь Данчак, якщо в області відбудеться несподіваний спалах коронавірусу, як скажімо, в Ухані, важко буде розмістити хворих у двох відділеннях.
Водночас відомий інфекціоніст України Михайло Андрейчин заявляє про неготовність Тернопільщини до «зустрічі» з коронавірусом. І захищати потрібно не лише пацієнтів, а й медперсонал.
«У нас є невеликий запас засобів індивідуального захисту для медиків. Однак цього вистачить на тиждень, причому лише в тому разі, коли випадки захворювання будуть поодинокими. Якщо ж станеться масове інфікування, то медики будуть практично беззахисними.
Лікарів із інфекційного відділення Тернопільської лікарні «Швидкої допомоги» уже не перший день «годують» обіцянками про постачання усього необхідного на випадок появи хворих. Але фахівці досі нічого не отримали.
Нагадаю, у приміщенні інфекційного відділення є лише палати-напівбокси, де можна буде розмістити по два пацієнти. Натомість повністю ізольованого герметичного боксу на Тернопільщині немає жодного!
Додам, що за даними медиків із Китаю, у 80% хворих на коронавірус – легка форма недуги, у 15% – важка, у 5% – дуже важка. Саме останнім потрібна штучна вентиляція легень та інше. Виходити варто саме із такої статистики захворювань. Відповідно, оснащення у нас на ймовірну кількість хворих не вистачає».
 
Дворічну дитину перевіряли на коронавірус
Нещодавно тернопільські медики на практиці показали, наскільки вони готові реагувати у випадках підозри захворювання на коронавірус. Цими вихідними на сайті міськради з’явилося шокуюче повідомлення: недугу запідозрили у дворічної дитини.
Як з’ясувалося, сім’я мешкає у селі, що неподалік Тернополя. Нещодавно родина відпочивала в Мадриді (Іспанія). У малюка несподівано піднялася температура, окрім того, був сильний біль у горлі та нежить. Батьки звернулися до лікарів.
Оскільки в тій країні, звідкіля вони повернулися є випадки коронавірусу, медики повинні були виключити і наявність цієї недуги.
“У нас є система для визначення, чи це грип А, чи грип В, окрім того, є тестсистема для визначення інших коронавірусів, які раніше циркулювали й циркулюють на нашій території, а також низки інших вірусів, які спричиняють ГРВІ. Діємо методом виключення – спочатку досліджуємо на грип А чи В, потім, в разі негативного результату, досліджуємо на інші ГРВІ, в тому числі на звичайний коронавірус, а в разі отримання негативного результату – на СОVID-2019. Та оскільки в дитини виявили грип В, то подальші дослідження вже не мали сенсу”, – повідомив епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев.
Дитину госпіталізували до інфекційного відділення, каже директор міської дитячої лікарні Андрій Артимович. За його словами, лікарі працювали за алгоритмом, наданим Міністерством охорони здоров’я.
“Персонал спрацював ефективно, належним чином було задіяне захисне спорядження, пацієнтів ізолювали до відведеного приміщення, яке передбачає безпеку”, – додав медик.
Зрештою, ця історія завершилася благополучно. У лікарні повідомили, що дитина одужує, її життю нічого не загрожує.
“Приїжджайте, в кума – коронавірус!”
Поки одні українці з жахом переглядають випуски новин та щодня вимірюють температуру, інші примудряються жартувати.
До прикладу, нещодавно пресслужба поліції розповіла, як тернополянин підняв “на вуха” всі спецслужби міста.
Як з’ясувалося, в чоловіка несподівано піднявся тиск, почувався погано. Зателефонував на “швидку”. Однак у відповідь на скарги почув: звертайтеся до дільничного.
Обурений діями медиків, тернополянин вирішив схитрувати. Спершу зателефонував на “102” і повідомив, що у його кума, а по-сумісництву ще й сусіда, всі ознаки коронавірусу, кричав у трубку: “Приїжджайте негайно!” Тоді продублював цю ж інформацію і медикам.
За лічені хвилини біля будинку лунали сирени, приїхали всі спецслужби. Однак за вказаною адресою ніхто не відчиняв двері. “Хворого” вдалося перестріти аж наступного дня. Він був здоровісінький і приголомшений новиною про те, що у нього нібито коронавірус. Однак  впізнав номер телефону, звідкіля надійшов виклик.
Тепер, окрім з’ясувань із кумом, тернополянину «світить» і адміністративна відповідальність: за недолугий жарт він має заплатити штраф у сумі від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Профілактика захворювання:
– часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
– під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою; уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
– якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередню історію подорожей і контактів;
– не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
Будьте здорові!