Повідомити новину

Поширити:

Протягом трьох років вишитий рушник  єднання «Цвіт вишиванки», який розпочали вишивати у Тернополі, мандрує різними областями України та країнами. Днями він з Дніпра прибув у Київ, звідки поїхав до Італії.
Організатори створення  рушника: голова Всесвітньої координаційної ради  Михайло Ратушний, голови правлінь ліги підприємців «Українська справа»  Михайло Ратушняк та  благодійного фонду «Цвіт вишиванки» Євген Філь.
За задумом організаторів, рушник єднання буде відображати вишивки з різних областей України, а також найбільш поширені у державах, де компактно проживає українська діаспора. Йог довжина – 12 м 55 см, ширина – 65 см.

«9 березня в Києві у Національному музеї літератури України відбулося відкриття виставки вишитих картин «Образ і слово Кобзаря у вишивці», – розповідає голова правління  благодійного фонду «Цвіт вишиванки» Євген Філь. – Було презентовано понад 70 робіт.  У Києві вишивальниці з Дніпра передали рушник вишивальницям Італії. Звідти він помандрує країнами Європи.

Варто нагадати, що 2 травня 2013 року у Тернополі в рамках VI Всеукраїнського фестивалю національної вишиванки та костюма «Цвіт вишиванки», за ініціативою його організатора Євгена Філя започатковано творчий проект «Міжнародний вишитий рушник єднання «Цвіт вишиванки». Емблему вишила тернопільська майстриня Світлана Лазорик, а узор Тернопільщини – майстри Євгенія Возна, Тетяна Охрицька, Світлана Галущак та Ірина Галущак.
Візерунок Польщі виготовила вишивальниця-поетеса Лілія Лучак з міста Перемишль. Узор Канади взятий з блузки Анни Кушнір, який за океан у 1940 р. привезли зі Львівщини, а вишила тернополянка Алла Шевчук. Взірцем для візерунку Німеччини стала вишита сорочка Ярослава Стецька, яку привезла Слава Стецько з Мюнхена до народного музею Ярослава і Слави Стецько у Великому Глибочку. Його  також вишила тернополянка Алла Шевчук.
Мета створення рушника єднання – показати багатство та різноманіття  візерунків областей України та країн, де проживає діаспора,  увіковічити красу вишитого рушника, який символізує силу та міць української нації.

Галина ВАНДЗЕЛЯК