Повідомити новину

Поширити:

Лише впродовж однієї доби працівники поліції задокументували три факти шахрайства щодо жителів Тернопільщини. Люди потерпіли від однієї шахрайської схеми: вони купували он-лайн, здійснювали оплату, а товару так й не отримували.
Як розповів один з потерпілих – житель Бучацького району, на Інтернет-сайті він знайшов допис про продаж автомобільних запчастин. Обумовили з продавцем ціну – 4810 гривень і оплату. Спершу покупець мав здійснити повну передоплату, після чого йому мали б відправити товар. Однак, як тільки кошти надійшли на рахунок продавця, останній зник – видалив публікацію й вимкнув телефон.
Від аналогічної схеми потерпіло ще двоє краян. Житель Підволочиського району купував ігрову приставку за 3500 гривень, а чоловік з Ланівців – дитяче ліжечко вартістю 1370 гривень.
Згодом у відділі комунікації ГУ НП в області повідомили про ще один випадок шахрайства. Жителька Чортківщини  натрапила на одному з Інтернет-сайтів оголошення про продаж корови. Продавець розповідав, що мешкає у Вишнівці, нахвалював худобину й пропонував сам доправити її до райцентру.
Жінка повірила незнайомцю та перерахувала 18 тисяч гривень. У підсумку потерпіла втратила гроші, а стайня залишилася порожньою.
Поліцейські вкотре застерігають: купуючи товари онлайн, не поспішайте відразу оплачувати. Почитайте відгуки про продавця, а якщо є можливість самостійно приїхати й оглянути дороговартісний товар – не ризикуйте із передоплатою.
Ось такі повідомлення про шахрайства і застереження правоохоронців з’являються щодня. Через масові ошуканства Інтернет-торгівля зазнає нищівного удару. Сайти вишукують можливості захистити своїх добропорядних продавців і покупців. Скажімо, популярний сайт «ОЛХ» оголосив нові правила, які набудуть чинності у лютому.  Йдеться про SMS-верифікацію  користувачів, які розміщують оголошення, можливість залишити відгук, подати скаргу. Деякі сайти запроваджують оплату безпосередньо через сайт: гроші нараховуються продавцю лише тоді, коли покупець забере товар (на кшталт ОЛХ-доставки).
Фахівці з кібербезпеки зауважують про різкий стрибок активізації шахраїв у січні. Це пов’язано з тим, що у свята люди більше купують й, можливо, більше схильні довіряти іншим. За цей місяць у «чорному списку» опинилися 30 виявлених шахрайських сайтів. Багато з них є клонами, з однаковим дизайном і функціоналом (незначні відмінності можливі в назвах сайтів), які розігрують одну і ту ж схему обману користувачів.
Найбільше люди скаржилися на шахрайський сайт, що імітує сервіс переказу грошей з однієї платіжної картки на іншу. Сайт копіює дизайн білоруського банку ParitetBank і пропонує користувачам ввести дані своєї картки, включаючи CVV/CVC, завдяки чому картка переходить у фактичне розпорядження шахраїв.
Дехто втрапив на гачок шахрайської «лотереї», яка називає себе українською національною лотереєю «Клевер». Українською й англійською мовами пропонує азартним гравцям солідні виграші. Сторінки сайтів рясніють даними щасливців, яким «вдалося» зірвати великий куш. «Ціна участі» – від 10 до 355 грн.
Шахраї активно копіюють уже закритий «Новою поштою» сервіс безпечних платежів. Незважаючи на те, що якраз через масові шахрайські підробки, оператор доставки відмовився від «Сейф сервісу», аферисти досі продовжують «розкручувати» людей, які намагаються щось купити на Інтернет-сайтах, виманюючи усі дані їхніх карток.
Наступна схема – це фейковий сайт, який пропонує «кожному українцеві офіційну компенсацію ПДВ, в розмірі до 200 тисяч гривень».
Багато хто «погорів», відвідавши фейковий сайт з новорічним розіграшем призів від мережі супермаркетів АТБ. Користувачеві пропонується відкрити навмання три коробочки, в яких знаходяться подарункові сертифікати. Після того, як користувач гарантовано виграє приз, шахраї пропонують отримати виграш, а для цього слід ввести дані платіжної картки.
Фейкові сайти закривають, але невдовзі з’являються клони, тому фахівці радять не втрачати пильності.
Ольга КУШНЕРИК