Повідомити новину

Поширити:

Станом на 12 січня в області на COVID-19 хворіють майже три тисячі осіб. З них: 442 людини перебувають на стаціонарному лікуванні, понад три сотні – на кисневому забезпеченні. Про це під час засідання Тернопільського обласного штабу боротьби з COVID-19 повідомила начальниця управління охорони здоров’я ТОДА Ольга Ярмоленко. Зниження показників захворюваності протягом останніх 10 днів пов’язане зі зменшенням кількості звернень у період Новорічно-Різдвяних свят і не відображає реальної картини поширення COVID. Натомість, епідситуація в області залишається складною.
Якби уряд не посилив протиепідемічні заходи, вже за три тижні довелося б вводити найсуворіший локдаун — з повною забороною громадянам покидати домівки.
Карантин не жорсткий 
Цей карантин пом’якшений і не такий жорсткий, як весняний локдаун. Він стосується здебільшого тих сфер життєдіяльності, де найвищий ризик поширення інфекції. Уряд попередив про посилення карантину за місяць до його введення. 9 грудня була офіційно оприлюднена постанова Кабінету Міністрів. За цей час бізнес міг підготуватися — спланувати графік відпусток чи новий формат роботи, наприклад, доставки. Люди, у свою чергу, мали можливість завчасно придбати товари, які їм будуть необхідні протягом 16 днів.
 Карантин у країнах Європи
У Польщі з 28 грудня діє тритижневий локдаун – він триватиме до 17 січня. Протягом цього часу у країні будуть зачинені торговельні центри та гірськолижні траси. У Новорічну ніч діяла комендантська година. Під час локдауну працюють лише магазини, які торгують продуктами та товарами повсякденного вжитку.
Наприкінці жовтня уряди Бельгії та Франції оголосили про початок повторного карантину. Для того, щоб вийти з дому, громадяни мусять мати із собою спеціальний документ, де вказано ім’я, прізвище, місце і дата народження, адреса проживання.
У Німеччині з 16 грудня закрили більшість магазинів, школи та дитсадки, не працюватимуть перукарні і салони краси. Театри, музеї, фітнес-клуби та басейни були зачинені з 2 листопада, коли запровадили “м’який” карантин.
У Чехії локдаун передбачає, зокрема, комендантську годину з 21.00 до 05.00. Магазини, окрім тих, що торгують найнеобхіднішим, зачинені. Ресторани не можуть продавати навіть з вікон видачі, можлива лише доставка додому.