gazpostach

«103» ІНФОРМУЄ !6 жовтня медики швидкої допомоги по Тернопільській області обслужили  309 викликів до пацієнтів, здійснили 111 госпіталізацій; з них по  Тернополю обслужено 127  викликів, госпіталізовано 34 пацієнти. У службі швидкої допомоги Тернопільщини за  6 жовтня  зафіксовано 18 викликів до хворих з уже  підтвердженим діагнозом ковід , госпіталізовано 17 ковідних пацієнтів. З підозрою на ковід за 6 жовтня у службу швидкої допомоги звернулося ще 17 пацієнтів, 14 госпіталізовано.

6 жовтня уже традиційно було багате на величезну кількість виїздів до пацієнтів з ознаками ковіду, підвищеною температурою та поганим самопочуттям. Особливо непокоїть медиків швидкої збільшення кількості  пацієнтів із двосторонньою вірусною пневмонією, спровокованою ковідом. Багато виїздів  зафіксовано до пацієнтів із харчовими отруєннями, а найбільше, як завжди, до хронічних хворих, на різні критичні стани й нещасні випадки. Почастішали виклики до пацієнтів після побиття та в стані сильної алкогольної інтоксикації . Зафіксовано виклики на алергічні реакції, а також – на суїциди…

Так, 6 жовтня о 21.54 бригада швидкої виїжджала у м. Почаїв, на суїцид. Повісився 59-річний чоловік, який зловживав алкоголем. На цей раз медикам швидкої уже не вдалося його врятувати, остання спроба суїциду виявилася фатально вдалою… Констатовано біологічну смерть до приїзду бригади швидкої допомоги.

Відзначилося 6 жовтня й жорстокими побиттями. О 19.36 бригада швидкої виїжджала на вул. Чалдаєва у Тернополі, де надавала допомогу 51-річній пацієнтці, яку під час сварки жорстоко побив співмешканець. Із забійними ранами тім’яної ділянки голови, закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку, розладами психіки та поведінки (унаслідок вживання алкоголю) побиту жінку доставлено у травмопункт лікарні швидкої допомоги.

Не обійшлося 6 жовтня й без аварій. Так, о 3.06 районна бригада  швидкої виїжджала у с. Товсте, на ДТП. 24-річний водій автівки не впорався із керуванням на мокрому асфальті й заїхав у кювет. На щастя, обійшлося без серйозних травм. Із легкими забоями та в стані алкогольного сп’яніння середньої важкості пацієнта, після наданої медичної допомоги,  залишено на місці події.

Ще одне ДТП 6 жовтня сталося в Тернополі, на вул. Бережанській , куди о 8.49 виїжджала бригада швидкої. На пішохідному переході авто збило 11-річну дівчинку. Із закритою черепно-мозковою травмою, забійною раною тім’яної ділянки голови дитину, після наданої медичної допомоги, доставлено в обласну дитячу лікарню.

Збирання урожаю не минуло безслідно для 64-річного пенсіонера. Намагаючись обірвати усі яблука, він упав з дерева й травмувався. Бригада швидкої, яка виїжджала на цей виклик на вул. Київську, діагностувала у потерпілого забій грудної клітки. Після наданої медичної допомоги пацієнта шпиталізовано у лікарню швидкої допомоги.

Нещасний випадок трапився на рівному місці 6 жовтня о 12.05 на вул. Чалдаєва у Тернополі. 76-річний чоловік, ідучи вулицею, послизнувся на мокрому листі й упав. Дуже невдало- обличчям об асфальт. Із забоями обличчя та лівого передпліччя пацієнта, після наданої медичної допомоги, доставлено у травмопункт.

Дощова погода – ворог безхатченків. Так, 6 жовтня о 9.12 бригада швидкої виїжджала на вул. Бандери, у парк, де надавала допомогу хворому безхатченку в стані гострої алкогольної інтоксикації. Чоловік не міг згадати ні року свого народження, ні прізвища… Швидку викликали занепокоєні перехожі, бо чоловік лежав у парку на лавці без свідомості. Після наданої медичної допомоги пацієнта залишено на місці події, оскільки від госпіталізації він категорично відмовився.

М. ДЖУС, генеральний директор Центру ЕМД Тернопільщини.

   

 

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*