Збірна області з важкої атлетики виступить на чемпіонаті України у Львові

Чемпіонат України з важкої атлетики розпочинається у Львові. Триватимуть змагання з 19 до 24 вересня. Участь у них візьме і збірна Тернопільської області, у складі якої виступатимуть Іванна Павлик (вагова категорія 69 кг), Ірина Копитко (вагова категорія 58 кг), Руслан Вовна (вагова категорія 105 кг), Михайло Гуменюк (вагова категорія 56 кг), Валентин Наливайко (вагова категорія 85 кг), Марія Хлян (вагова категорія 75 кг).

За словами Марії Хлян, ці змагання вперше проводитимуться за моделлю, яка практикується на міжнародних турнірах, коли, згідно розкладу, кожного дня виступають атлети однієї вагової категорії – і чоловіки, і жінки. На думку спортсменки, це додасть їм видовищності для вболівальників, буде набагато зручнішим для учасників та свідчитиме про європейський рівень заходу. До речі, атлетка на цьому турнірі змагатиметься не у своїй звичній ваговій категорії 69 кг, а у категорії 75 кг. За розкладом її виступ припадає на 23 вересня.

Нагадаємо, що нещодавно майстер спорту міжнародного класу України Марія Хлян брала участь у ХХІХ літній Всесвітній Універсіаді у тайванському місті Тайбей, представляючи Тернопільський національний економічний університет. За словами спортсменки, це вже друга універсіада у її житті, і в обох з них Марія посідала четверті місця. Цього разу, виступаючи у ваговій категорії 69, з результатом 96 кг у ривку, 120 кг у поштовху та 216 кг у сумі двоборства, їй лише 2 кг не вистачило, щоб обійти суперницю з Кореї, яка була третьою. Спортсменка пояснює це браком часу для підготовки, хоча, за її словами, вона й покращила свій результат, порівнюючи з всеукраїнською Універсіадою (94 кг у ривку та 115 кг у поштовху).

«Студентська світова першість у Тайбеї відбувалась на дуже високому рівні, – ділиться враженнями спортсменка. – І жаль, що це остання моя універсіада. Разом із тим, надзвичайно приємно було відчувати підтримку земляків, коли вболівати за мене та інших студентів нашого вузу до Тайбею приїхали ректор ТНЕУ Андрій Крисоватий та завідувач кафедри спорту Роман Циквас».

До речі, зараз Марія планує здобувати другу освіту і вступила до Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Т.Шевченка на факультет фізичного виховання та біології.

Додамо, що Марія Хлян є вихованкою Скалатської ДЮСШ, обласної ШВСМ, тренують її Віктор Симів та Вікторія Шаймарданова, представляє обласне ФСТ «Динамо».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*