Повідомити новину

Поширити:

Холодні класи, температура повітря у яких не піднімається вище 13 градусів. Сумні діти, котрим увесь час холодно, вони змушені під час уроків сидіти у куртках, писати у рукавичках. Здавалося б, у 21 столітті, у час автономного опалення, якщо й можна таке побачити, то у найвіддаленіших селах. Та ні, такою є реальність для учнів молодших класів Тернопільської  ЗОШ №10. Другий рік поспіль батьки домагаються від дирекції школи рішучих дій. Кажуть, у тому, щоб пояснити ситуацію у міськраді, попросити коштів на ремонт, немає нічого крамольного. Однак віз і нині там. Батьки у відчаї звернулися за допомогою до журналістів.
«Ми вже не можемо дивитися на це безчинство. Щодня дітвора приходить додому і скаржиться, що у школі холодно, важко писати у верхньому одязі, надто діткам, які лише вчаться це робити.
Минулого року ми, батьки учнів молодших класів, написали офіційне звернення до директора школи. У якому йшлося: «Тернопільська загальноосвітня школа №10 була заснована у 80-ті роки на вул. Лесі Українки, та станом на сьогодні заміну системи теплопостачання не здійснювали. За діючими нормами, термін служби чавунних радіаторів становить 30-40 років (при закритих схемах) і 15-30 років (при відкритих схемах). Розуміючи, що будь-які роботи з опалювальними системами проводять у міжопалювальний період (окрім аварійних випадків), для належного утримання, експлуатації та відновлення всього комплексу інженерних комунікацій та конструкцій, які мають забезпечувати належний температурний режим, просимо вас, як розпорядника коштів, звернутися в управління освіти і науки Тернопільської міської ради стосовно скерування відповідних коштів з міського бюджету на 2018 р. на виконання вищевказаних робіт”. На жаль, відповіді так і не отримали. А ситуація цьогоріч ще більш погіршилася. Якщо минулими роками у класах було 15-16 градусів тепла, то зараз – не вище 13-ти», – кажуть батьки.
Окрім того, вони розповіли, що уроки у школі розпочинаються о 8.30 год. Відповідно, приводять дітей на кілька хвилин раніше, щоб ті могли підготуватися до навчання. І саме у цей час приходять робітники, відчиняють вікна у класах та випускають воду з батарей, щоб хоч трішки нагрілися. Теплих батарей вистачає на 15 хвилин, а відкриті вікна ще більше охолоджують повітря у класах.
Скаржаться і класні керівники молодших класів, кажуть, учням важко зосередитися на навчанні, вони увесь час думають про те, як зігрітися. Та й через постійний холод дітвора часто хворіє.
Учні розповіли, що вчителі посеред уроків проводять руханки, щоб хоч трішки погрітися. Вмикають веселу музику, і дітвора танцює. Під час перерв, не те що не забороняють, а й наказують бігати, грітися, головне – не збити нікого з ніг.
Директор школи Олег Тарасович Горбоніс лише розводить руками. Мовляв, в опалювальний період важко проводити ремонтні роботи.
«Робимо, що можемо. Працівники щогодини випускають воду з батарей. Вмикаємо у класах електрообігрівачі. А що робити? Під час канікул будемо намагатися вирішити цю ситуацію, щоб у новому семестрі учні навчалися у теплі і комфорті», – пообіцяв директор.
У міському управлінні освіти кажуть, що знають про проблему, ба більше того, минулого року скерували з міського бюджету 320 тисяч гривень. Однак, на які потреби пішла ця сума, не знають.
«Напевно, директор вирішив інші проблеми у школі. Думав, що з опаленням цього року проблем не буде.  Однак не так сталося… Розумієте, школа стара, їй – понад 50 років. Увесь час потрібно щось ремонтувати», – прокоментувала начальник управління Ольга Похиляк. Чиновниця каже, що наразі, в останні дні навчання, проблему із холодом у класі вирішують, як можуть.  Учнів перевели в інші класи.
Зоряна ДЕРКАЧ