Повідомити новину

Поширити:

140210 червня стартував фінал Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2016». Серед десяти претендентів є і село Залісся Чортківського району. Онлайн-голосування на сайті AgroPortal.ua триватиме до 15 липня (включно). Тобто, маємо ще достатньо часу, аби проголосувати за наших земляків і допомогти їм виграти конкурс. А наразі пропонуємо читачам розповідь про село Залісся.
Кожного року в Залісся прилітає велика кількість бузьків. І це не випадково, адже, як каже народна приказка, птахи в’ють свої гнізда тільки поблизу будинків добрих і трудолюбивих людей.
– Коли я вперше побачила місцеву природу, навіть кліпати перестала. Не хотіла пропустити жодної частини пейзажу, настільки казковою виглядала тутешня атмосфера, — каже про село Залісся Анна Шепель.
Вона покинула рідний Мінськ заради мальовничого українського села і нітрохи про це не шкодує.
Анна далеко не єдина, хто віддав перевагу цьому тернопільському селу. За словами сільського голови Ольги Копистинської, в Заліссі активно купують нерухомість жителі районного центру — Чорткова. Деякі з них проводять тут літо, але є і такі, хто переїжджає в село назовсім. Ще кілька будинків придбали сім’ї, які покинули східні області нашої країни через бойові дії.
Село має хороший туристичний потенціал, сюди приїжджають групи не лише з України, а й Білорусі, Чехії, Словаччини, Молдови. «Родзинкою» села називають гіпсову печеру Млинки. Її можуть досліджувати як діти, так і дорослі. Кілометри підземних ходів дозволяють складати маршрути для любителів спелеології будь-якого віку та рівня фізичної підготовки. Керівник місцевого спелеоклубу «Кристал» Володимир Снігур каже:
– Печера є основною принадою для гостей. Але ж Залісся може запропонувати їм не лише підземне гіпсове царство. Місцеві краєвиди та спокійна атмосфера — відмінна база для «зеленого» та екотуризму.
На думку місцевих жителів, Залісся може стати одним із основних туристичних центрів Тернопільської області, але для цього необхідно активно розвивати сільську інфраструктуру.
Основні проблеми Залісся, напевне, характерні практично для кожного села в нашій країні — це дороги та робочі місця для молоді. Голова сільської ради Ольга Копистинська вірить, що через кілька років тут запрацює ягідний кооператив, підприємства з переробки зернових, приймання молока тощо. Розвиток малого бізнесу допоможе створити нові робочі місця та наповнювати бюджет. Нині селяни працюють над тим, аби втілити ці плани в життя. За допомогою планують звернутися до агрохолдингу «Мрія», який орендує тут землю, і який вже допомагає реалізувати такі проекти в інших населених пунктах.
Але й самі не сидять, склавши руки — беруть активну участь у грантових програмах розвитку ООН. Наприклад, недавно отримали грант на ремонт дитячого садка. До кінця червня в селі закінчать газифікацію вулиці Млинки, недалеко від якої розташована однойменна місцева пам’ятка — печера. Оскільки туристи переважно зупиняються в цій частині села, завдяки газифікації місцеві жителі зможуть поліпшити якість послуг, які надають. Також приймати любителів спелеології зможе туристичний комплекс, який планують створити в старому сільському клубі. Саме з цією метою приміщення викупили місцеві підприємці.
Якщо до всього цього додасться і запрацює державна програма розвитку села, додому повернеться багато молодих людей, які змушені були шукати роботу і щастя навіть за кордоном. А якщо в село повертається молодь, то його чекає розквіт і процвітання.
А контролюватимуть усе бузьки, які з радістю щороку повертаються у рідне Залісся.
P.S.: нагадуємо читачам «Свободи», що онлайн- голосування на сайті AgroPortal.ua триватиме до 15 липня. Паралельно з ним кожен член експертної ради за 12-бальною шкалою теж оцінить села-конкурсанти. З 16 по 29 липня редакція AgroPortal.ua зведе всі оцінки докупи і 30 липня оголосить переможця. Давайте допоможемо, аби переможцем Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2016» стало село Залісся Чортківського району.