Повідомити новину

Поширити:

Останнім часом у сфері вищої освіти відбуваються суттєві зміни. Йде перехід на освоєння нових  спеціальностей, змінюється нормативна база освітньої діяльності, відбувається її поступова адаптація до світових стандартів. Ситуація на ринку праці змінюється в сторону збільшення кількості робочих місць в різних сферах народного господарства. наскільки ці динамічні зміни стосуються педагогічного і студентського колективів – цікавимося у директора відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України “Заліщицький аграрний коледж ім. Є.Храпливого” Володимира Глови.

  • Володимире Степановичу, передусім розкажіть, чим живе сьогодні ваш навчальний заклад.

– Сьогодення для Заліщицького агроколеджу – це погляд у перспективу і майбутнє наших випускників. І це справді так, бо, завдячуючи активній співпраці з рядом провідних компаній, відчутно зріс попит на наших спеціалістів агрономічного профілю, інформаційних технологій, бухгалтерів, маркетологів, інших. Важливо, що  фірми-замовники пропонують їм досить непогану заробітну плату – в межах 5-6 тисяч гривень і надають можливість підвищувати свою кваліфікацію шляхом стажування і продовження навчання за спеціалізованими програмами.
Така ситуація сприяє зацікавленості студентів до навчання. Ось лише кілька прикладів. Студент 34-ї групи Богдан Данилюк виборов перше місце в регіональному конкурсі на краще володіння інформаційними системами в обліку серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації області (викладачі Леоненко Н.В., Леоненко Р.Г.). Переможцем регіонального конкурсу «Студент року – 2017», який проходив на базі Тлумацького коледжу (Івано-Франківська область), визнана наша вихованка Аліна Сав’юк.
Черговим досягненням колективу стала перемога у Всеукраїнському конкурсі на кращий веб-сайт серед аграрних ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, який проходив під егідою Міністерства освіти і науки. Кращим визнано веб-сайт нашого коледжу. Його розробив викладач А.М. Червоняк, а відповідальною за збір матерів для сайту є  І.В. Костур.
Приємно, що й первинна профспілкова організація студентів коледжу (голова профкому Г.В. Петрів, бухгалтер О.М. Яремчук) визнана «Кращою профорганізацією – 2016 року». Студентський гурт «Браво» (художній керівник С.Я. Тарасевич) був удостоєний честі відкривати цьогорічний гала-концерт Міжнародного фестивалю художньої творчості «Голосіївська весні – 2017», який проходив у столиці України. А студенти Михайло Марків і Микола Греськів будуть представляти коледж на щорічному зльоті «Студентські лідери аграрної освіти» у Києві.

  • Але попри престижні перемоги і здобутки, мабуть, є й проблеми?
  • Ми ніколи не звикли нарікати, завжди покладаємося на власні сили, але є проблеми, які справді потребують нагального вирішення, а саме: обмежене фінансування на оплату комунальних послуг; суттєве скорочення державного стипендіального забезпечення студентів; невизначеність статусу коледжів і технікумів в системі освіти тощо.

Правда, в цьому напрямку відповідну роботу здійснюють радою директорів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації (голова ради, директор Технічного коледжу ТНТУ ім. І.Пулюя, В.П. Калушка, управління освіти і науки Тернопільської ОДА (начальних управління О.З. Хома), за що їм щира вдячність.
Наближається до завершення навчальний рік в загальноосвітніх закладах. Тож їх випускникам буде цікаво дізнатися про особливості цьогорічної вступної кампанії до вашого вишу?
– Заліщицький аграрний коледж здійснює підготовку фахівців економічного, технологічного, екологічного та технічного напрямів. У цьому році коледж продовжує набір на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Молодший спеціаліст». На навчання приймаємо випускників шкіл, які здобули базову загальну середню та повну загальну середню освіту. А для поповнення другого та третього курсів запрошуємо випускників ПТУ, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень «Кваліфікований робітник». Випускники 11 класів можуть подавати сертифікати як 2016 так і 2017 років.
У нашому коледжі є також можливість отримати додатково робітничі професії, права водія чи тракториста, поглиблено вивчити іноземну мову та інші дисципліни в предметних гуртках. Перебуваючи в структурі НУБіП України, навчальний заклад реалізовує ступеневу підготовку фахівців, у тому числі зі скороченими термінами навчання. Важливим напрямом удосконалення навчальної роботи в коледжі є розвиток інформатизації та використання сучасних інформаційних технологій в освітньому процесі.
Словом, коледж пропонує випускникам не лише широкий спектр освітніх послуг, але й різноманітність та змістовність студентського життя. Працюючи над забезпеченням якісної підготовки майбутніх фахівців, дирекція і викладачі прагнуть творчо долати виклики сьогодення, шукати практичні шляхи їх подолання для успішного навчання студентів.
Розмовляв Тарас БОГДАНЮК