Повідомити новину

Поширити:

Їх майстерно виконує ланівчанка Алла Одлижук. Вона  активно працює над серією картин, на яких зображує  польові  квіти, застосовуючи  різні техніки виконання. П’ять таких полотен уже готові (з замші,  пластикових пляшок, тканини, квілінгу, леліток),  ще п’ять – на завершенні. А загалом серія налічуватиме 20 полотен у національному квітковому стилі.  Квіти «народяться», з каміння, макаронів, кісток риби… Щороку майстриня виготовляє один такий квітковий шедевр.
А переймають творчі навички майстра народних художніх промислів та художнього бісероплетіння вихованці гуртка «Юні дизайнери» Лановецького міського комунального будинку дитячої та юнацької творчості, де Алла Григорівна викладає ази дизайнерської майстерності.
Алла Одлижук закінчила Лановецьку ЗОШ I-III ст. №1, Кременецький педагогічний інститут ім. Т.Шевченка,  Тернопільський педагогічний університет  ім. В.Гнатюка. А в шкільні роки відвідувала гурток в’язання.  Захоплюється бісероплетінням, виготовляє прикраси, сувеніри, авторські іграшки,  «бісерки» (яйця, декоровані бісером). До речі, декорує яйця, застосовуючи 50 різних технік рукоділля та різні матеріали.
Особливе місце у творчості Алли Одлижук посідають авторські вишиванки. Зараз мисткиня працює над виготовленням серії вишиванок, яку умовно можна назвати «Зразки технік ручної вишивки». Слід зазначити, що пані Алла вдало експериментує з поєднанням різних технік вишивки та стилів одягу, створюючи незвичні, як для традиційних вишиванок, творчі рішення сучасних вишитих сорочок з використанням старовинних  швів. Саме таким чином вона хоче привернути увагу молоді до такого красивого і, водночас, клопіткого виду рукоділля, як вишивка.
Алла Одлижук – завжди у пошуку, вивчає досвід народних майстрів та сучасні техніки прикладної творчості й дизайну, кристалізує власний стиль. В’язання гачком та плетіння макраме  – ще один напрямок творчості Алли Григорівни. Та найголовніше те, що вона залишається вірною народній традиції та принципам  мистецтва прикладної творчості, намагається передати дітям не тільки знання, вміння, навички, а й інтерес до минулого нашого народу.
– Відвідини гуртка «Юні дизайнери» Лановецького міського комунального будинку дитячої та юнацької творчості є абсолютно безкоштовними, – наголошує Алла Одлижук. – Діти та їх батьки не завжди про це знають. А користь від таких навичок буде для кожної дитини. Адже всі ми – талановиті, лише треба відкрити у собі хист. Звісно, не всі стануть визначними майстрами чи дизайнерами. Але відчуття прекрасного завжди може згодитися у повсякденному житті. Наші гуртківці беруть участь у виготовленні картин, сувенірів, світильників, меблів, набувають навичок в архітектурних розробках, облаштуванні інтер’єрів. А така майстерність потрібна, наприклад, для створення затишку у власній оселі.
Алла Одлижук працює з талановитими 6-18-річними дітьми Лановеччини уже 14-й рік. Її вихованці перемагають на обласних та всеукраїнських етапах конкурсу  юних дизайнерів та ужиткового мистецтва.
Восьмикласниця Богдана Гудун  малює у техніці зендудлінгу – з допомогою гелевих ручок та тонких фломастерів. Дев’ятикласниця Вікторія Ковач  творить чорними гелевими ручками. Одинадцятикласниці Люба Ревізюк та Іванна  Рикун виготовляють чудові ляльки-мотанки.
Семикласниця Анастасія  Дубова, четвертокласниці Сніжана Зайцева, Софія Степанушко, Влада  Гулько, Христина Бобелюк, Дарина Калітон, Руслана Мельничук, п’ятикласниці Дарія Гриценко, Богдана Кудлюк  ліплять з легкої глини обручі, квіти,  сувеніри, брелоки.  П’ятикласниця Софія Смосюк  виготовляє атласні брошки. Восьмикласниця Мар’яна Маковей та шестикласниця Соломія   Маковей  декорують яйця, вишивають бісером, першокласниця Каміла Бикова  та третьокласник  Максим Стецюк  дуже гарно ліплять з пластиліну мініатюри.  Дев’ятикласниця Катерина Софіюк майстерно виконує сувеніри в техніці квілінг.
Алла Одлижук   переконана, що українці –  дуже творчі люди, відтак, кому, як не їм, творити у національному стилі все нові й нові шедеври. Власне, на це налаштовує і себе, і кожного зі своїх талановитих вихованців…

Галина ВАНДЗЕЛЯК

Фото Івана ПШОНЯКА