Повідомити новину

Поширити:

Політична трибуна
 
У вівторок, 13 листопада, на Тернопільщині з робочим візитом побувала відомий політик, кандидат у Президенти Юлія Тимошенко. Під час зустрічі з журналістами вона розповіла про новий економічний курс України, який розробила команда «Батьківщини» разом з експертами.
80% людей вважають, що країна рухається в неправильному напрямку
Юлія Володимирівна розпочала розмову з того, що які перешкоди не траплялися б на шляху, українці – сильна нація, і вони обов’язково зможуть усе подолати. Однак це не означає, що потрібно мовчки схилити голову і очікувати на те омріяне покращення. Потрібно змінювати систему, владу, відроджувати економіку.
«Так, мені часто ставлять запитання, чи потрібно ще щось вигадувати, змінювати, якщо в країні уже відбулася низка реформ,  діє «Стратегія-2020». Так, а зміни є? Згідно з останніми опитуваннями як вітчизняних, так і закордонних соціологів, майже 80% українців переконані, що держава рухається в неправильному напрямку. І йдеться не про наш курс на інтеграцію до Європейського Союзу, чи вступ у НАТО. А про те, що більшість людей не влаштовує рівень життя. Тому потрібно говорити про справжні фундаментальні зміни в державі», – зазначила політик.
В оселях українців холодно!
Пані Тимошенко наголосила, що про хаос в країні свідчить навіть питання початку опалювального сезону. «Нам встановили так звану ринкову ціну на газ, електроенергію, гарячу воду, а з голубих екранів високопосадовці переконують, що ми здобули енергетичну незалежність, що все працює налагоджено, – зауважила політик. – Однак з початком похолодання люди по всій країні почали палити шини, вимагати, щоб дали в домівки тепло, щоб не мерзли діти, батьки. І той факт, як хаотично розпочинається опалювальний сезон, показує реальну картину того, як непрофесійно управляють нашою країною. Зауважу, що Тернопільська область є хорошим прикладом. Команда ретельно підготувалася до того, щоб опалювальний період розпочався вчасно і на всій території. Однак в інших областях – це далеко не так.
Нам потрібно навести лад у державі, щоб кожен українець відчув стабільність, надійність, та побачив перспективи».
Юлія Тимошенко запевнила, що новий Президент унеможливить корупцію у сфері забезпечення газом. Українські родовища забезпечуватимуть потреби населення, а ціна на газ для людей буде знижена щонайменше вдвічі.
Єдиний вихід – новий економічний курс України
«Погодьтеся, гасити пожежі безкінечно не можливо. Нам потрібно врешті-решт навести в країні лад. Щоб прихід зими не ставав щороку надзвичайною подією, з якою так важко впоратися, щоб наші дороги не перетворювалися в напрямки. І найголовніше – нам потрібно припинити еміграцію українців. Нещодавно міністр закордонних справ пан Клімкін озвучив, як на мене, критичну цифру – щороку з України виїжджає 1 мільйон наших громадян. Це – сигнал того, що українці, які 27 років чекали на зміни, організовували революції, жертвуючи собою, зневірилися. Зрозуміли, що від цієї влади чекати на зміни, на жаль, не можна», – констатувала Юлія Володимирівна.
Саме тому, каже лідер фракції, вони запропонували фаховим економістам, фінансистам, правознавцям створити потужні команди, які змогли б проаналізувати складну ситуацію в країні, вивчити досвід успішних держав та розробити для України новий курс. Політик переконана, дотримуючись чітких норм, розроблених у цьому документі, можна найближчими роками побачити позитивні зміни в державі.
Проект «Нового економічного курсу» базується на 4 основних позиціях:

  • перехід від кланово-олігархічного економічного устрою до соціальної ринкової економіки;
  • трансформація відсталої сировинної економіки в економіку інноваційного розвитку;
  • ставка на креативність, інтелект і підприємницьку ініціативу українців;
  • прискорене економічне зростання з річними темпами не менше 7%.

«Соціальна ринкова економіка – це гармонійне поєднання вільного підприємництва з інтересами суспільства… Це однакові правила для всіх. Запропонована в новому курсі податкова система встановлює вдвічі менше податкове навантаження, що дає можливість детінізувати 60% економіки та розвиватися на повну потужність. Бюджет з такою податковою системою буде заповнений», – переконана Юлія Володимирівна.
Лідер «Батьківщини» також запевнила, що після виборів суспільство контролюватиме Нацбанк, а чиновники, причетні до знецінення гривні втричі, руйнації банківської сфери та корупційних афер, що призвели до суттєвого збільшення держборгу, відповідатимуть за ці злочини.
Юлія Тимошенко наголосила, що мета нового економічного курсу – забезпечити гідне життя людям: «Разом з експертами розробляємо покроковий план щодо виходу з цієї прірви. Нам треба разом подумати, що робити, щоб знову не допустити владу, яка проваджує технологію побудови України без українців».
Новий формат переговорів – «Будапешт+»
Як зауважила пані Тимошенко, важливим у досягненні поставленої мети є налагодження роботи дипломатичної служби: «Ми повинні відійти від безрезультативного Мінського формату переговорів щодо встановлення миру на сході. Так, можливо на першому етапі Мінські домовленості сповільнили агресію Російської федерації. Але, водночас, визнаймо, ці домовленості не сприяли миру, не повернули нам наші території. Більше того, у Мінських домовленостях навіть не йдеться про повернення Криму. Окрім того, що це – формат переговорів, одна зі сторін яких – представники терористичних угрупувань, а інша взагалі не представлена офіційними посадовими особами України? З ким і про що домовляються?»
З огляду на це, каже Юлія Володимирівна, її команда пропонує додатково до переговорів в Мінському форматі відкрити абсолютно новий стратегічний напрямок – формат переговорів «Будапешт+». Як пояснила голова партії, він передбачає участь у переговорах країн, які давали Україні гарантії цілісності її кордонів, коли наша держава відмовлялася від 3-го за потужністю ядерного потенціалу світу.
«Цей документ має міжнародну вагу. Ми здивовані, що за 4,5 роки війни Президент, міністр закордонних справ жодного разу не скликали Будапештський формат і не закликали лідерів країн-гарантів сісти за стіл переговорів», – обурилася Юлія Володимирівна.
Сильні дипломатичні переговори мають базуватися на сильній армії. Це – одна із ключових стратегій у новому курсі.
«Світ стає все більш не прогнозованим, цинічним та жорстким. Тому без сильної армії, без вступу до НАТО нам важко буде вижити у сучасному глобалізованому світі».
На завершення Юлія Володимирівна заявила, що українці, довірившись сильному кандидату, досягнуть кращого майбутнього.
Також у рамках робочого візиту на Тернопільщину Юлія Тимошенко побувала в унікальному комплексі «Український Єрусалим», що у Марійському духовному центрі у Зарваниці, та  відвідала Богослужіння у соборі Зарваницької Матері Божої.
Крім того, Юлія Володимирівна зустрілась з громадою Теребовлі. Поспілкуватись з лідером ВО «Батьківщина» на головну площу райцентру прийшли близько 3000 людей. Тимошенко також провела розширену нараду  з партійним активом Тернопільщини у Палаці культури «Березіль».
 
Зоряна ДЕРКАЧ