Язловецькі лісівники зробили експеримент

та втілили його в життя разом з місцевими школярами

У кожного з нас весна асоціюється не лише з яскравою зеленню трав і дерев, буянням цвіту перших весняних квітів і лагідним сонцем, а ще й, безумовно, з мелодійними переспівами наших крилатих друзів – птахів. Тому їх повернення з теплих країв це завжди – свято!

Днями працівники лісової охорони Язловецького лісництва державного підприємства «Бучацьке лісове господарство» разом з дев’ятикласниками місцевої школи розвішували шпаківні.  Загалом було вивішено понад 70 домівок для птахів. Під час виготовлення шпаківень працівники лісництва вирішили зробити своєрідний експеримент, та, запозичивши досвід у польських колег, частину із них виготовили за їхнім зразком. Суть полягає в тому, що передню стінку шпаківні не прибивають, а закріплюють. Таку шпаківню у період, коли птахи відлетіли, можна відкрити, перевірити, чи вона була заселена, яка пташка там жила, чи були пташенята і ін. Крім того, її можна почистити, аби наступного року її знову облюбували пернаті. Разом із тим, можна й провести моніторинг заселення птахів та вивчити, за яким принципом та чи інша пташка вибирає собі майбутнє житло.

Окрім виконаного практичного завдання, юні лісівники отримали масу цікавої й корисної інформації. Зокрема, дізналися від майстра лісу Михайла Горнова про правила поведінки у лісі, адже з настанням теплих сонячних днів усі намагаються вибратися на відпочинок у ліс. Прикро, що більшість відпочиваючих, залишаючи місце відпочинку, не прибирають за собою сміття.

«Учні надали величезну допомогу пернатим, які поселяться в шпаківнях і будуть згодом приносити велику користь у знищенні шкідників лісу», – вважає лісничий Язловецького лісництва Іван Дутчак.

За інформацією прес-служби ДП «Бучацький лісгосп»

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*