Яскраво та весело відкрили туристичний сезон

Тернопільська область – це благодатний край з понад 30 замками та двома великими духовними центрами, які є перлиною й окрасою нашої області. Саме духовні святині Зарваниці та Почаївської лаври щороку приваблюють до нашого регіону понад два мільйони туристів. І це саме той напрям, який потрібно розвивати та популяризувати надалі. Про це зазначив голова ОДА Степан Барна під час відкриття літнього туристичного сезону, що цьогоріч стартував зі Збаража.

Відбулося дійство поблизу Збаразького замку, який сьогодні є візитівкою Тернопільської області.

«Сьогоднішнє свято – значна подія для всіх, хто народився, виріс і працює у цьому чудовому місті, яке багате на талановитих, мудрих, працьовитих людей, відоме своїми культурними надбаннями. Збараж може пишатися історичним минулим, про яке нагадують старовинні мури замку та доленосні події становлення нашої державності», – зазначив голова Збаразької районної державної адміністрації Валерій Савчук.

В урочистих заходах взяли участь делегації з польських міст-побратимів Збаража – Болеславець, Любомеша та Глубчице.

Для гостей приготували багато цікавинок і сюрпризів. Зокрема, частували на традиційному «Капусняк та вареник – Fest», організували змагання для школярів «Скарби Героїв» за участі ВГО «Сокіл», велопробіг, свято фарб «Holi» (у якому разом з дітьми взяв участь міський голова Збаража Роман Полікровський), показові виступи і лицарські бої Клубу історичної реконструкції «Збаразький гарнізон», виступи гирьовиків, скелелазів тощо. На території старовинного замку та прилеглого до нього парку було розміщено майданчики, де розповідали про діючі туристичні маршрути, знайомили зі звичаями та традиціями Тернопілля, його історичними, культурними й духовними пам’ятками, творчістю майстрів народних ремесел. Крім того, цього ж дня тут відбувся Всеукраїнський фестиваль «Козацька слава», де виступили кращі колективи Збаражчини, гості зі Львівщини, Прикарпаття, Сумщини та ін. Загалом у святі взяли участь 480 учасників пісенного фестивалю з різних міст і містечок України. Зварили 125 літрів капусняку, наліпили 5 тис. вареників. Готували смаколики майже 30 працівниць закладів культури Збаразького району.

Дітей розважали на атракціонах і майданчиках. Завершилося святкування великим концертом.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*