Як розслідують погром ромського табору?

У кримінальному провадженні, заведеному за фактом погрому ромського табору біля смт Велика Березовиця Тернопільського району, призначено низку експертиз. Як стало відомо редакції, на місці погрому табору ромів виявили каністру, точніше обгорілі залишки. Зразки грунту з осередку пожежі, продукти згоряння та залишки каністри слідчі скерували на судову експертизу нафтопродуктів та пально-мастильних матеріалів.

Наразі розслідування триває з кваліфікацією: хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень.

Нападом на ромів зацікавилася місія ОБСЄ в Україні. Як повідомили у прес-службі прокуратури області, 1 червня прокурор області В’ячеслав Перч зустрівся з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Делегацію представляли спостерігачі Драган Гаговіч (Республіка Чорногорія), Джейкоб Діннен (США) та перекладач Тереза Бороденчик (Україна).

Сторони обговорили питання захисту прав національних меншин, у тому числі факт нападу на табір ромів.

В’ячеслав Перч відповів на запитання гостей та надав вичерпну інформацію щодо особливостей застосування кримінально-процесуального законодавства України, процедур і порядку розслідування кримінальних проваджень цієї категорії.

 

Ольга КУШНЕРИК

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*