Як покарали прибиральника снігу?

У грудні минулого року «Свобода» повідомляла про кримінальну пригоду з дещо комічним змістом – на Шумщині чоловік викрав трактор, щоб почистити від снігу село. Проти нього завели кримінальне провадження і, відповідно до санкції статті Кримінального кодексу, за скоєне загрожували серйозні неприємності. Як усе завершилося?

У середині січня Шумський райсуд виніс винуватцю вирок. Андрій Миколайович (так звати цього чоловіка), за віком уже пенсіонер і вперше потрапив на лаву підсудних. Він повністю визнав обвинувачення у незаконному заволодінні транспортним засобом, вчиненим з проникненням в приміщення. Варто зауважити, що таке діяння   карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Так от, чоловік пояснив, що й справді вранці 10 грудня, побачивши, що село потопає у снігу, пішов до гаража Великодедеркальського ККП, завів трактор Т – 40М і гайда розчищати дорогу. Жодного злого умислу  не мав, а навпаки – хотів зробити добре. Річ у тім, що чоловік раніше працював на цьому тракторі і сподівався, що найближчим часом знову сяде за його кермо. До речі, директор ККП у судовій залі підтвердив слова обвинуваченого, мовляв, й справді той раніше працював й знову просився на роботу. Однак станом на 10 грудня не перебував з комунальним підприємством у трудових відносинах.

І ще колишній керівник обвинуваченого просив суд суворо не карати чоловіка, бо жодної шкоди він не заподіяв.

Зважаючи на таку позицію потерпілого та інші пом’якшуючі обставини, суд вирішив не позбавляти чоловіка волі і призначив йому покарання з відстроченням виконання вироку та встановленням випробувального терміну на рік. Отож, якщо за цей час він не утне чогось нового поза законом, то й уникне реального покарання.

 

Ольга КУШНЕРИК

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*