Повідомити новину

Поширити:

Банківська карта є універсальним засобом у фінансовому світі – на неї перераховують заробітну плату, пенсії, видають кредити, нею розраховуються. Зростає й кількість злочинів, пов’язаних з розкраданням грошових коштів з електронних гаманців. Більшість з них трапляється через неуважність та  надмірну довіру власників кредиток. Існує багато способів викрадення грошей з картки, а найпоширеніший – це неправдиве смс-повідомлення.
Схема вже застаріла, але все ж, на жаль, дієва. Власнику кредитки приходить повідомлення на засіб зв’язку про те, що картка заблокована. Для її розблокування пропонується зробити зворотний дзвінок оператору фінансової установи за вказаним в смс номером. Шахрай видає себе за співробітника банку і просить надати секретну інформацію: номер з пластику, кодове слово і цифри пін-коду, нібито для розблокування. За допомогою цих даних аферист без труднощів здійснює транзакції з карткового рахунку.
Нещодавно від такої афери потерпіла жителька Борщова. Жінка, поспілкувавшись з псевдобанкіром, втратила близько 4 тисяч гривень. Ще більша сума – 18 тисяч гривень зникло з банківської картки жителя Тернополя.
Правоохоронці радять не надавати інформацію про свої карти третім особам, навіть якщо вони звертаються від імені банку. Зберігати ПІН-код, логін та пароль від клієнт-банку в недоступному для інших місці. Бути пильним, якщо надходять смс невідомого авторства з проханням відправити отриманий код або дивний набір команд на інший номер.
Якщо ви часто робите покупки в Інтернет-мережі, відкрийте спеціальну Інтернет-карту. Так ви максимально захищаєте свою основну карту, адже її номер та інші реквізити ніде не вказуються. Також, якщо вам дзвонять із незнайомого номера і запитують: «Ви мене чуєте?» — потрібно покласти слухавку без відповіді. Шахраї можуть записати вашу відповідь «Так», щоб використовувати в телефонному шахрайстві.
У відділі комунікації поліції області застерігають й про інші шахрайські пастки. Будьте уважні при роботі з електронною поштою. Шахраї можуть відправляти листи від імені банку з неправдивою інформацією про нібито величезний прострочений борг чи призупинення надання послуг.