Вишиту карту України репрезентували у Латвії

 

Народні умільці Борщівщини рік тому ініціювали акцію єднання «Україна моя вишивана» і об’єднали навколо патріотичної ідеї всю країну. Полотно, на якому вишивають карту України, мандрувало упродовж року всіма областями. А у День вишиванки її репрезентували у Латвії.

«З нагоди Дня вишиванки у Ризі відбулася святкова хода, яка завершилася біля пам’ятника Тарасові Шевченку. Після цього урочистості продовжилися у Посольстві України в Латвії, де репрезентували наш патріотичний проект. До  вишивання карти долучились українці, які проживають за кордоном, і латиші. Також організували виставку борщівських сорочок і провели майстер-клас, показали техніку вишивки нашого краю. Ця поїздка була здійснена за сприяння Товариства підтримки України і Посольства України в Латвії», – розповідає майстер Тернопільського методичного центру творчості, голова громадської організації «гільдія народних умільців «Перлина» Тетяна Дяківнич.

Акція «Україна моя вишивана» стартувала 22 червня 2017 року в смт Скала-Подільська.

«Ми обійшли весь Борщівський край, всі об’єднані територіальні громади, побували в кожному селі, – продовжує пані Тетяна. – Провели захід  у краєзнавчому музеї, також брали участь у фестивалі «Дзвони Лемківщини». Саме там народилася ідея, щоб карта мандрувала Україною. Ми бачили, що на місцевому рівні люди дуже патріотично сприйняли починання, а коли поділилися задумом із учасниками фестивалю, зрозуміли, що цю карту треба відкрити для всієї країни. На фестивалі  «Дзвони Лемківщини» зустрілися із народним депутатом України Олегом Барною. Він пообіцяв підтримати акцію, зокрема допомогти в організації презентації вишитої карти у Верховній Раді. 17 серпня 2017-го карта почала мандрувати областями. За сприяння Олега Степановича в березні цього року ми мали змогу презентувати акцію єднання «Україна моя вишивана» у Верховній Раді».

Вишита карта України розміром три на півтора метри вже на стадії завершення.

«Це – молитовне поле єднання, яке мовою вишивки означає: «Єдиний Бог, єдина Україна». За допомогою голки й нитки хрестик за хрестиком об’єднуємо серця українців, наголошуючи на духовній і територіальній єдності. Композиція полотна складається з державних і духовних символів – на синьо-жовтому прапорі – карта України. Кожна область має своєрідний колір в стилі українського барвистого віночка. Вирішили вишивати хрестиком, бо цією технікою володіють усі, і він є символом духовного єднання. Оскільки акція стартувала у нашому районі, карту прикрашає борщівський орнамент у вигляді квітів, у стилі наших квітучих вишиванок. На карті ми вишили голуба – символ миру, – каже майстер Тернопільського методичного центру творчості, голова ГО «Гільдія народних умільців «Перлина» Тетяна Дяківнич.

До створення оберегу у вигляді вишитої карти долучилася вся Україна. Загалом приєдналися більше 7 тисяч людей. Процес створення оберегу супроводжувався патріотичними заходами. Ініціатори акції «Україна моя вишивана» вже подали заяву на встановлення рекорду України у категорії залучення найбільшої кількості людей у процес вишивання.

«Для нас дуже важливо, що до нашої акції долучилися Донецька і Луганська області, окрім цього, у вишиванні карти у всіх регіонах брали участь переселенці», – каже Тетяна Дяківнич. – Плануємо провести ще другий етап акції. Готуємо до друку книгу, яка дасть можливість людям віртуально мандрувати тими місцями, де побувала карта. Це – музеї, бібліотеки, навчальні заклади».

Акція «Україна моя вишивана» триватиме до 22 червня 2018 року. До цієї дати учасники патріотичного проекту будуть вишивати карту. Її репрезентація, а також книги «Історія створення Соборного поля любові України», запланована на фестивалі «Україна моя вишивана» 24 серпня у смт Скала-Подільська Борщівського району.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*