“ВИБРАНІ ТВОРИ” БОГДАНА ЛЕПКОГО

 

    Діяльність громадської ради з присудження премій імені Братів Богдана і Левка Лепких — це не тільки розгляд кандидатур, визначення найдостойніших претендентів і вручення нагород. Хоча такі святкові акорди в буденній роботі, звичайно, приємні й пам’ятні. А повсякденна праця членів згаданої ради, яку очолює письменник, заслужений діяч мистецтв України Богдан Мельничук. Громадська рада використовує різні форми — від зустрічей із читачами до участі в наукових конференціях, від постановки інсценізації творів і підготовки тематичних програм і публікацій у пресі до виготовлення арт-буків.

А недавно з ініціативи Богдана Мельничука й за фінансової підтримки обласної та міської видавничих рад і постійного мецената цієї премії, голови Ліги підприємців “Українська справа” Михайла Ратушняка побачив світ томик вибраних творів Богдана Лепкого, приурочений до 145-ї річниці від дня народження класика української літератури. Упорядкувала збірник і подала до нього грунтовну вступну статтю одна з найавторитетніших лепкознавців України — кандидат історичних наук, доцент Тернопільського національного економічного університету, лауреат премії ім. Братів Лепких Надія Білик. Саме вона запропонувала редакційній колегії (М. Андрейчин, Н. Білик, І. Дуда, С. Костюк, Б. Мельничук, Б. Ничик, Я. Омелян, М. Ониськів, В. Уніят) варіант збірника, що об’єднав найпотрібніші нині твори. Віддрукована книжка (264 стор. журнального формату) в знаному місцевому видавництві “Терно-граф”, яке очолює також лауреат цієї премії Іван Максимів.

Збірник склали 58 поезій Богдана Лепкого на різні теми (духовна, патріотична, інтимна лірика), 9 новел та оповідань і повість “Сотниківна” — за визначенням автора, не “історична картина з часів Івана Виговського”. Також уміщена інсценізація цього твору, яку здійснив Б. Мельничук, що дасть змогу використовувати її в драмгуртках.

Книга “Вибрані твори” Богдана Лепкого адресована широкому колу читачів і вже поповнила фонди обласної бібліотечної системи.

Іван ГАВРИЛЬЦЬО

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*