Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій вперше засідала на Тернопіллі

До Збаразького замку з’їхалися православні та греко-католики, римо-католики та іудеї, євангелісти та християни-баптисти, лютерани та мусульмани, адвентисти сьомого дня та представники Української єпархії Вірменської апостольської церкви…

Головна мета Ради – об’єднання зусиль конфесій у справі духовного відродження України і координація міжцерковного діалогу як в Україні, так і за її межами, а також участь у розробці проектів нормативних актів з питань державно-конфесійних відносин та здійснення комплексних заходів доброчинного характеру.

У тому, що виїзне засідання Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій відбулося саме на Тернопільщині, голова облдержадміністрації Степан Барна бачить певний символізм.

«Уже так склалося, що після важливих історичних подій, які відбуваються в державі, на Тернопільщину приїжджають високоповажні гості. Скажімо, коли у жовтні було оголошено про те, що Україна отримає томос, поділитися цією важливою новиною до нас приїхав Патріарх Філарет. Цими вихідними у Києві відбувся об’єднавчий Собор, який утворив Православну церкву України та обрав блаженнійшого Епіфанія митрополитом Київським і всієї України. І вже через день у Збаражі відбувається Всеукраїнське засідання Ради церков та релігійних організацій. Тобто, це може означати, що Тернопільська область є духовним центром держави і народу України», – прокоментував виїзне засідання голова ОДА.

І це дійсно так, адже саме на території області розташовані дві величезні святині – Марійський духовний центр у Зарваниці та Свято-Успенська Почаївська лавра на Кременеччині. До того ж на Тернопільщині є понад 1800 релігійних громад, які мають добрі відносини між собою і найважливіше – стоять на позиції соборності і територіальної цілісності нашої держави.

«У цьому контексті для нас надзвичайно важливо, що ті християнські та моральні цінності, котрі є в усіх без винятку конфесіях, представлених у Всеукраїнській раді церков, а їх – 17, мають ключовий момент – ми будуємо моральне суспільство», – зауважив Степан Барна.

Поважних гостей у Збаразькому замку вітав і голова обласної ради Віктор Овчарук.

«Маємо за велику честь приймати на благословенній тернопільській землі представників Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій. Хочу подякувати усім за добрі справи, здійснені протягом року, що минає, за підтримку краян, розуміння та співпрацю. В суботу у Софії Київській відбулася історична подія – об’єднавчий Собор, який заснував Православну церкву України та обрав її Предстоятеля. Тож дозвольте висловити вдячність від Тернопільської обласної ради, від усієї громади усім, хто долучився до цієї великої події. Ще хочу подякувати усім церквам  за ту допомогу, що надаєте нашим громадянам у важкий час війни – за опіку військовими,  українськими родинами, а особливо родинами наших загиблих героїв, за капеланське служіння та духовну підтримку».

Під час засідання обговорювали питання  державно-конфесійних відносин в Україні, розвитку капеланства, йшлося про заходи на підтримку українських громадян, які перебувають у російському полоні, та членів їх родин, звільнення захоплених українських моряків, збереження інституції сім’ї, гендерні питання тощо.

Головуючий на цьому зібранні, головний рабин України Яків Дов Блайх за сприяння в організації виїзного засідання Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій подарував голові облдержадміністрації Степану Барні, голові обласної ради Віктору Овчаруку та міському голові Збаража Роману Полікровському менори. Семисвічник  є символом відродження єврейського народу після довгих років вигнання і поневірянь. Чи не такої самої долі в перемозі над «русскім міром» бажає собі й український народ.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*