Повідомити новину

Поширити:

«…Бо дивна річ: людина кожна якоюсь мірою поет»

(Максим Рильський)
 
            Цей вислів Максима Рильського став гаслом поетичного аматорського конкурсу його імені – Всеукраїнського поетичного вернісажу «Троянди й виноград», презентація якого відбулася 11 квітня в агенції УНІАН в Києві.
Поетичний аматорський марафон триватиме майже півроку – по вересень включно, після чого журі у складі якого  Борис Олійник, Іван Драч, Микола Луків, Петро Засенко, Володимир Бутко, Станіслав Шевченко, Вікторія Колесник і Максим Рильський визначать  до 12 лауреатів конкурсу, яких запросять в Київ на літературно-мистецький вечір урочистої церемонії вшанування, під час якої гості  читатимуть свої вірші, отримають дипломи та почесні відзнаки  – кришталеві троянди.
Це вже четвертий подібний конкурс імені Максима Рильського для  поетів – аматорів країни. Перші три відбувалися в 2006, 2008 та в 2012 роках. Як і в попередні роки організаторами Вернісажу-2017 виступили родинний фонд Максима Рильського,Український фонд культури та Київський літературно-меморіальний музей М.Т. Рильського за підтримки корпорації «Еталон».
За висловом Бориса Олійника, «Троянди й виноград» – найбільший в Україні аматорський поетичний конкурс та самий демократичний, оскільки виключає будь які обмеження, аби жила в людині поетична іскра божа.   А на думку Івана Драча, вернісаж продовжує благородну справу Максима Рильського – надає  путівку в творче життя молоді, відкриває нові імена. Він запропонував доповнити умови конкурсу: включити в творчий доробок такий улюблений Максимом Тадейовичем жанр, як сонет, й позначити його в листі.    Микола  Луків  підкреслює високий художній рівень  творів попередніх конкурсів попри їх аматорського статусу. Разом з тим, відзначає він, це своєрідні оглядини  творчого стану поетичної громади суспільства, його  настроїв, думок, сподівань. Вернісаж надає можливість людині будь якого віку  та роду занять  оприлюднити свою поетичну душу та серце.
В кожному з трьох попередніх вернісажей  брали участь від 200 до 250  адресатів, які надсилали загалом по кілька десятків тисяч віршів. Географія дописувачів – усі без винятку регіони країни, але найбільш активними виявилися Київ, Житомирська, Полтавська,Херсонська, Дніпропетровська та Хмельницька області.Наймолодшим учасникам виповнювалося  10-12 років, найстаршим – 70-80. А середній вік конкурсантів  20 років. Жителі міст випереджали селян, але за фахом  перед веде учнівська молодь – школярі та студенти, за ними – освітяни – вчителі, викладачі, далі – журналісти. Хоча були й медики, бухгалтери, архітектори.
-«Троянди й виноград» – це конкурс для найширших верств населення ( від 10 років й старше). Він ставить за мету відкрити дарування людини, яка, можливо, пише тільки для себе,- говорить М.Г.Рильський, голова родинного Фонду свого діда.- Поет завжди гостро відчуває ритми і болі життя, концентровано викладає їх сприйняття, а ми отримуємо духовний зріз життя суспільства, можливо емоційний, але не менш достовірний від рейтингів та опитувань».
За Положенням конкурсу, передбачено чотири номінації: патріотична лірика, філософська лірика, інтимна лірика, пейзажна лірика. Від кожного учасника чекають один або кілька віршів ( бажано, один з них – сонет) у друкованому вигляді загальним обсягом до 150 рядків. Всі твори необхідно надсилати на адресу музею М.Рильського ( 03039,Київ-39, вул. Максима Рильського,7 з поміткою «Поетичний вернісаж»). Остання дата на поштовому штемпелі – 25 вересня. Учасники конкурсу мають визначити та назвати номінацію свого твору, а також надати основні дані про себе – ПІБ,  повна адреса-, контакт. тел., вік, освіта, місце роботи, посада.
            Надіслані твори не рецензуються та не повертаються.

Положення

Всеукраїнський поетичний вернісаж «Троянди й виноград»-2017:
“Світ по-новому відкривати, поете, обов`язок твій!”(Максим Рильський)
Організатори – “Фонд Максима Рильського “Троянди й виноград,” Український Фонд культури, Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського, корпорація «Еталон»
Термін проведення – 11 квітня 2017  –   25 вересня  2017 рр.
Учасники – віком від 10 років й старше. Всі, хто пробує своє перо в поезії й надсилає твори на конкурс.
Мета вернісажу: пропаганда української поезії серед найширших кіл читачів, залучення до творчості молоді.
Визначення та відзначення лауреатів:
Переможці  визначаються в  номінаціях:
1)філософська лірика
2))патріотична лірика
3)пейзажна лірика
4)інтимна лірика
Лауреати ( до 12 осіб)  визначаються  журі відкритим голосуванням.
Лауреати  у листопаді   запрошуються  в Київ на літературно-мистецьке свято вшанування. Під час урочистої церемонії  лауреати читають свої твори, отримують іменні дипломи та спеціальні призи.
Журі вернісажу:
Борис Олійник , Іван Драч, Микола Луків, Станіслав Шевченко,Петро Засенко, Володимир Бутко, Вікторія Колесник, Максим Рильський.
Окремі умови конкурсу:
Учасники надсилають свої творчі доробки у друкованому вигляді у конверті за адресою –03039, Київ-39, вул. Максима Рильського,7, музей М.Рильського з  поміткою“Поетичний вернісаж”.Дата  відправлення – не пізніше 25 вересня 2017.
Від одного учасника конкурсу може  бути отримано один або кілька творів загальним обсягом не більше 150 друкованих рядків.
Учасники конкурсу  мають визначити та назвати поетичний жанр, в якому представляють свій твір або твори, а також надати основні дані про себе – ПІБ, повна адреса, контакт. тел., вік, освіта, місце роботи, посада.
Надіслані твори не рецензуються та не повертаються.