Віктор ОВЧАРУК: «У Кракові ми побачили реальні напрямки міжрегіонального і транскордонного співробітництва»

Делегація Тернопільщини взяла участь у IV Європейському  конгресі місцевого самоврядування. З огляду на місію конгресу – створити комфортну атмосферу і кращі умови для співпраці між європейськими країнами і регіонами –  до участі в дискусіях були запрошені міжнародні експерти, представники самоврядних органів та бізнесу з Центральної та Східної Європи.

– Захід був чудовою можливістю для обміну думками й ідеями, знайомства з досвідом інших, презентації власних досягнень, обговорення проблем і викликів для органів місцевого самоврядування у процесі децентралізації, – зазначив голова обласної ради Віктор Овчарук, який взяв участь у конгресі.

Зокрема, про економічні проблеми суспільства та громад інформував Джованні Нікола Пес – фахівець у сфері інклюзивного фінансування, структурних фондів, державних відносин, європейської та міжнародної політики, державних справ. Він підтвердив, що «об’єднання економічної і суспільної мети можливе. Це доводять дії італійської урядової і самоврядної влади, а також бізнесу».

Професор Краківського економічного університету Фадей Кудлац зауважив, що об’єднання економіки і суспільних аспектів дуже важливе, адже має соціальне спрямування.

Практичного значення дискусії надав священик Войцех Садлон, директор Інституту статистики Католицької церкви, який розповів про те, що деякі священнослужителі стали організаторами сільських кооперативів.

Також під час дискусій члени делегацій отримали відповіді на запитання та поради щодо: готовності органів самоуправління до реалізації положення про захист персональних даних; децентралізації чи централізації, тобто, яким буде майбутнє органів місцевого самоуправління; державно-приватного партнерства як одного зі шляхів успішного залучення інвестицій у розвиток регіону; створення презентаційних відео, які стануть чинником популяризації та розвитку громади тощо.

Таким чином, Польща вже вчетверте стала платформою для обміну думками й місцем зустрічі лідерів місцевого самоврядування і регіональної еліти, представників  громадських організацій і бізнесу, міжнародних експертів.

Голова обласної ради Віктор Овчарук наголосив, що у Кракові тернопільська делегація мала можливість побачити реальні напрямки міжрегіонального і транскордонного співробітництва, які охоплюють усі сфери життя: захист довкілля, збереження культурних, історичних, релігійних, природних пам’яток, безпеки, розвиток інфраструктури та надання послуг.

А наслідком цього, переконаний очільник обласної ради, має стати практична реалізація конкретних проектів у регіоні.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*