Віктор Овчарук: «Потрібно не вигадувати велосипед, а переймати досвід»

У польському Любліні відбувся VI Конгрес ініціатив Східної Європи. Участь у роботі поважного зібрання взяли представники органів місцевого самоврядування Вінницької, Харківської, Волинської, Львівської областей.

Тернопільську делегацію очолювали голова ОДА Степан Барна та голова обласної ради Віктор Овчарук. Також до складу делегації входили голова Теребовлянської об’єднаної територіальної громади Сергій Поперечний і депутат обласної ради Володимир Болєщук.

Конгрес ініціатив Східної Європи об’єднує спеціалістів-практиків багатьох країн у сфері транскордонної співпраці, спрямованої на суспільний розвиток. Він є платформою для діалогу представників культури, освіти, мистецтва, органів державної влади, місцевого самоврядування.

У рамках форуму відбулися дискусії восьми програмних ліній: децентралізація влади, інноваційність, політика та безпека, наука і освіта, моделі примирення.

Основна увага учасників форуму була спрямована на перспективи розвитку Центральної і Східної Європи, проблеми малих міст і сільських районів з урахуванням потреб їх мешканців. У межах Конгресу відбулася Міжнародна Біржа Грантодавців, обговорено джерела транскордонного грантового фінансування місцевого розвитку і можливості співпраці чиновників з громадськими ініціативами.

– Це надзвичайно важливо, – вважає Віктор Овчарук, – оскільки наше суспільство перебуває у стані реформування. Проводячи реформу місцевого самоврядування, ми нічого нового не придумуємо. Велосипед винайдений уже давно, і він ефективно працює в усіх розвинутих країнах Західної Європи і в Америці, а нам необхідно вдало переймати їхній досвід, який може бути прийнятним до наших умов та реалій.

У рамках VI Конгресу ініціатив Східної Європи Степан Барна презентував економічний потенціал Тернопільщини, взяв участь у панельній дискусії «Децентралізація – як ефективний інструмент покращення ефективності управління». А його колега Віктор Овчарук був активним у панельній дискусії «Створення мережі міжнародного співробітництва органів місцевого самоврядування».

– Залучення новоутворених об’єднаних територіальних громад до мережі міжнародного співробітництва органів місцевого самоврядування сприятиме завершенню реформи децентралізації та підвищенню ефективності управління територіями, – сказав Віктор Овчарук. – Допомога більш розвинутих в економічному та соціальному плані країн набуває для нас великого значення, не тільки відкриваючи можливості отримати додаткові ресурси для власного розвитку, а й наближуючи нашу державу до світових інтеграційних процесів, переймаючи і апробуючи досвід цих країн.

У зазначеній панельній дискусії участь в обговоренні взяли Президент Фонду Менеджерських Ініціатив Павло Прокоп, віце-маршалок Люблінського воєводства Кшиштоф Грабчук і мер Теребовлі Сергій Поперечний.

Під час Конгресу очільник обласної ради провів робочу зустріч із маршалком Люблінського воєводства Славоміром Сосновскі, під час якої сторони обговорили напрямки можливої співпраці між регіонами. Досягнуто домовленості щодо підписання попередньої угоди про співпрацю у листопаді під час проведення тижня інновації в Любліні.

І ще одну угоду Тернопільська рада планує підписати з Люблінським музеєм. Віктор Овчарук мав розмову з директором музею Катериною Мєчковською. Планується, що угодою буде передбачено реалізацію історичних проектів від найдавніших часів. Зокрема, археологічні та історичні проекти, які охоплюють періоди від Черняхівської культури та Київської Русі до ІІ Світової війни; етнографічні, мистецькі та літературні проекти.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*