Віктор ОВЧАРУК: «Ми пишаємося, що Соломія Крушельницька – наша краянка»

«Ми відзначаємо 145-річчя від дня народження Соломії Крушельницької.  Її ім’я назавжди увійшло у скарбницю культурної спадщини не лише України, а й усього світу. Нашій славетній землячці аплодувала публіка Європи та Америки. Вона підкорила сцени найіменитіших   театрів, співати на сцені з нею  мали за честь найталановитіші оперні виконавці: Шаляпін, Карузо, Руффо. Свого часу наша Соломія врятувала від повного провалу оперу найпопулярнішого тоді композитора Пуччіні.  Соломія Крушельницька залишалась дочкою своєї землі – українкою, – каже голова обласної ради Віктор Овчарук. – Якось на цьому вона наголосила російському царю. На будь-якій сцені світу знаменита співачка на біс виконувала українські народні пісні. Ми пишаємося, що Соломія Крушельницька – наша краянка.

Обласна рада долучається до популяризації  наших талановитих земляків. Зокрема, був створений оргкомітет щодо підготовки та проведення в області заходів з нагоди цієї знаменної дати. Співголовою комітету є заступник голови облради Любомир Крупа. Заходи,  приурочені до 145-річчя з дня народження Соломії Крушельницької, відбуватимуться  упродовж осені. На сайті обласної ради можна ознайомитися з їх переліком.

У філіях сільських бібліотек створені експозиції, присвячені Соломії Крушельницькій, зокрема, у селі Шляхтинці Байковецької об’єднаної територіальної громади.

Окрім цього, обласна рада робить усе, щоб підтримати і наше Тернопільське обласне державне музичне училище імені Соломії Крушельницької. Його випускники продовжують навчання у консерваторіях, стають лауреатами різних конкурсів, виступають на кращих сценах не лише нашої держави. Наступного року святкуватимемо 60-ліття цього навчального закладу. Сесія обласної ради  вирішила урочисто відзначити цю дату та доручити ОДА розробити відповідний план заходів і передбачити кошти в обласному бюджеті на їх виконання. Також сесія обласної ради  ухвалила рішення додатково спрямувати 1 млн грн на поліпшення матеріально-технічної бази Тернопільського обласного державного музичного училища ім. Соломії Крушельницької та 300 тис. гривень на поточний ремонт».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*