Віктор ОВЧАРУК: «Місцевим бюджетам необхідні додаткові фінансові ресурси»

У 2018 році вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації мають фінансувати з обласного бюджету. «Однак освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам не враховує видатки на здобуття повної загальної середньої освіти для студентів таких закладів. А це – педагогічні, культосвітні, музичні та медичні коледжі чи училища комунальної власності, – наголошує голова обласної ради Віктор Овчарук. – Не враховані кошти на утримання обслуговуючого персоналу, технічних працівників та інші господарські видатки. Намагання перекласти на місцеві бюджети такі витрати – це додаткове навантаження, яке обмежує їх платоспроможність на реалізацію заходів розвитку і оновлення інфраструктури, приміром, матеріально-технічної бази закладів бюджетної сфери, заходів з енергозбереження, забезпечення належного та безпечного функціонування об’єктів житлово-комунальної сфери і транспорту у населених пунктах області».

На думку очільника обласної ради, вихід із цієї ситуації – передати з державного бюджету відповідним місцевим бюджетам додаткові фінансові ресурси для якісного надання освітніх послуг та забезпечення соціальних гарантій.

Існує низка проблем, які необхідно терміново вирішувати, і у медичній галузі. «При визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів – медичної субвенції, базової та реверсної дотацій місцевим бюджетам області – не враховується чисельність внутрішньо переміщених осіб, для яких передбачені гарантовані державою соціальні послуги за рахунок коштів місцевих бюджетів, – зазначає Віктор Овчарук. –  Законом України «Про Державний бюджет на 2018 рік» визначено обсяг медичної субвенції місцевим бюджетам області на надання вторинної, третинної та екстреної медичної допомоги населенню. Відтак, в області недостатньо коштів на закупівлю відповідних медикаментів. З метою своєчасного забезпечення хворих необхідними медикаментами та виробами медичного призначення, задля гнучкості та мобільності під час розподілу та перерозподілу коштів за державними програмами було б доцільно передбачити відповідний фінансовий ресурс як субвенцію обласним бюджетам».

Потребує невідкладного вирішення питання належного фінансування видатків, а саме збільшення медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам  на забезпечення надання екстреної та швидкої медичної допомоги населенню. Зокрема, забезпечення утримання Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, на який з року в рік надають значні кошти з обласного бюджету, фінансові ресурси якого обмежені.

За умови зростання заробітної плати працівників закладів освіти, мінімальної заробітної плати працівників бюджетної сфери, росту цін і тарифів, додаткова потреба місцевих бюджетів у коштах на утримання установ освіти та охорони здоров’я буде втричі більшою від розрахункових показників Міністерства фінансів України.

Очільник обласної ради вважає, що необхідно передбачити в державному бюджеті на 2018 році окрему субвенцію місцевим бюджетам області на збереження історичної забудови міст, об’єктів історико-культурної спадщини та об’єктів ЮНЕСКО.

«Це важливі й актуальні питання життєдіяльності та розвитку Тернопільщини. Я порушував їх під час засідання Комітету ВРУ з питань бюджету, яке відбувалося нещодавно в нашій області. З народними депутатами були обговорені  усі завдання, які необхідно спільно вирішувати. Діалог був конструктивним, тому переконаний, що проблемні бюджетні проблеми будуть вирішені», – зауважує Віктор Овчарук.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*