Вікнини – край Байди Вишневецького

Село Великі Вікнини розташоване за 8 км на схід від смт Вишнівець Збаразького району. Щодо його назви існує повір’я, що у сиву давнину групи переселенців перебиралися сюди із території Полісся, викорчовували ліс і утворювали тут поселення. Вони за формою нагадували вікна.

Є відомості про те, що свого часу Вікнини належали відомому історичному герою Козаччини Байді Вишневецькому. Нинішні Вікнини – одне з найбільших сіл в області. Не обійшло його чорне крило воєн в Афганістані та на сході України. Є тут пам’ятники воїну-афганцю Олексію Маньковському й полеглим у II Світовій війні.

Цьогорічний День села провели за ініціативою сільського голови Василя Коляди. Незважаючи на дощ, свято вдалося на славу. З цієї нагоди відбувся футбольний матч між командами Вікнин та сусіднього села Бортівка. У місцевій церкві відправили Богослужіння.  Дітям працівники місцевого СТОВ «Славутич» організували різноманітні атракціони, каруселі, безкоштовні частування соками, солодощами, морозивом. Ті, чий день народження збігся з Днем села, отримували дарунки й пісенні вітання.

У концертній програмі взяли участь народний артист України Гриць Драпак, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів Микола Сосновий, вокальний дует «Збараж» районного будинку культури, місцеві таланти – аматори художньої самодіяльності.

Учасників свята тепло привітали сільський голова Василь Коляда, директор СТОВ Борис Довгань, ветерани села.

Олександр ЛІБЕРНИЙ,

уродженець села Малі Вікнини

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*