Відкрили представництво системи «Prozorro»

У Тернополі відкрили представництво електронного майданчика «Держзакупівлі. Онлайн» в Тернопільській області. До заходу долучилися заступник голови облдержадміністрації Ігор Вонс, директор майданчика «Держзакупівлі. Онлайн» Василь Кольга, заступник начальника відділу публічних закупівель департаменту регулювання публічних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Дмитро Черниш, керівник представництва електронного майданчика у Тернопільській області Юрій Леськів, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Галина Воляник, представники установ та організацій області.

За словами Ігоря Вонса, Тернопільщина активно долучилася до впровадження системи «Prozorro». З початку її роботи проведено 18110 закупівель на загальну очікувану вартість 9,2 млрд грн.

– Від початку запровадження електронної системи «Prozorro» в області зекономлено 240,8 млн грн бюджетних коштів. Це – додаткові гроші на соціальну сферу, інфраструктуру. Тому «Prozorro» – це відкритість, зняття корупційної складової та економія коштів, – наголосив Ігор Вонс.

Також він зазначив, що однією з важливих умов участі в системі публічних електронних закупівель є проінформованість усіх зацікавлених потенційних учасників. Задля цього в області проведено більше півсотні навчальних семінарів.

За словами Юрія Леськіва, мета електронного майданчика – бути ближче до замовників та учасників:

– Будемо надавати консультаційні послуги, реєструвати, допомагати під час тендерів, оформлення документів, підписання угод тощо.

Про перспективи зміни законодавства розповів представник Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Дмитро Черниш. Зокрема, це:

– внесення змін до закону щодо закупівель в окремих сферах;

– врегулювання проведення допорогових закупівель;

– внесення змін згідно з дорожньою картою реформування сфери публічних закупівель;

– рамкові угоди;

– масштабування УЗО;

– електронні каталоги.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*