Відкрили музей знавцю традицій та звичаїв українців

Музей відомого священика, етнографа, письменника, лікаря о.Ксенофонта Сосенка відкрили у Конюхах Козівського району.

Саме тут жив і творив цей душпастир. У 1901 -1940 роках він  був пархом місцевого греко-католицького храму. Тут він знайшов і свій останній спочинок.

Отець Ксеонофонт Сосенка відомий, як знавець мов багатьох народів, він робив яскраві переклади зі східних мов. Знався священик й на гомеопатії, а особливим захопленням його життя було дослідження традицій та звичаїв українців. Цій справі він присвятив кілька наукових праць.

У експозиції музею, який односельці відкрили в будинку, де мешкав отець Ксенофонт Сосенко, представлено його книги, фото, переписку з відомими діячами культури та науки.

На стіні будівлі встановили й освятили меморіальну дошку.  Присутній на урочистостях єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор (Мартинюк) наголосив на важливості вшанування пам’яті духовних наставників, а також на вихованні молодшого покоління на духовних засадах.

Ініціатор і завідувач музею вчитель Йосип Мартинюк у своїй промові розповів присутнім про діяльність отця Ксенофонта Сосенка. Потім слово мав внук отця Сосенка, Ігор Придаткевич.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*