Від «Палітри» тільки світло

Виставку картин кременчанки  відкрили в обласному художньому музеї у Тернополі

12 художниць з Кременця,  учасниць мистецького гурту “Палітра” презентували свою творчість з нагоди п’ятнадцятиріччя колективу.

Неодноразово художниці гурту брали участь у міжнародних українсько-польських пленерах, фестивалях та конкурсах.

Художниця Олександра Панфілова, одна із дванадцяти учасниць кременецького мистецького гурту “Палітра”, каже, що кожна із учасниць гурту має свій індивідуальний стиль та почерк.

«Кожна з нас особлива по-своєму, ми можемо надихатися одна від одної, черпати щось нове, – додає інша  художниця, учасниця гурту “Палітра” Олександра Панфілова.

«Нас об’єднує творчість і дружба, — розповідає керівник  гурту, заслужена майстриня народної творчості Тетяна Балбус. — Чимало учасниць гурту працює в Кременецькій обласній гуманітарно-педагогічній академії імені Тараса Шевченка або є її випускницями. Разом працювати легше — ми радимося, підтримуємо одна одну, та й організувати персональну виставку буває складно, а коли є гурт і кожна підготує для неї по п’ять-шість робіт – вже є експозиція».

На  виставці Тетяна Балбус представила серію стилізованих українських віночків. Мисткиня каже, що для неї ці роботи – творчий експеримент.

Директор художнього музею, заслужений працівник культури Ігор Дуда розповів про мистецькі традиції Кременця, а  заслужений художник України Володимир Чорнобай зазначив, що Кременець має бути прикладом для інших районних центрів і міст, адже там діє кілька творчих гуртів. «Кременець завжди славився художниками, а нині сущим там пощастило, адже мешкають вони серед краси та мистецтва», — мовив заслужений художник України Богдан Ткачик. На високій творчій активності учасниць «Палітри», котрі не втомлюються працювати над собою й вдосконалюватись, брати участь у пленерах і творити нові високохудожні роботи, акцентував і заслужений художник України Микола Пазізін.

Загалом на виставці до свого 15-річчя жіночий творчий гурт «Палітра» з Кременця представив у Тернопільському обласному художньому музеї експозицію з понад шістдесяти різноманітних робіт. Кожна із дванадцяти учасниць «Палітри» має свій стиль, жанр, матеріали та теми, з якими працює. Тож на виставці були і акварель, і живопис, і графіка, і портрети, і натюрморти, і навіть ляльки-мотанки.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*