Повідомити новину

Поширити:

19–20 травня у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка відбулася Міжнародна наукова конференція «Європа-Україна-Тернопільщина: міжнародні відносини, співпраця, безпека» (до Дня Європи в Україні). У заході взяли участь представники більшості областей України та закордонні гості.
Як розповіла член організаційного комітету, доктор історичних наук, професор Леся Алексієвець, заявки на участь у конференції подали понад сотню українських і зарубіжних науковців. Окрім того, захід одночасно відбувся і в онлайн-режимі, що дало змогу залучити до обговорення життєво важливих питань для Україні велику кількість дослідників. Співорганізаторами виступили Інститут історії України НАН України, Дипломатична академія України при МЗС України, Польське культурно-освітнє товариство в Тернополі, а також Тернопільські ОДА та міська рада. Із вітальним словом до учасників заходу звернувся ректор ТНПУ ім. В Гнатюка, доктор педагогічних наук, професор Володимир Кравець.
Одна із секцій конференції мала назву «25 років українсько-польських відносин: випробування часом та спільна перспектива на майбутнє». Таким чином організатори акцентували увагу на розвитку відносин із сусідньою Польщею, адже цими вихідними відзначали і Дні польської культури.
Окрім уже згаданої, на конференції обговорювали низку інших важливих тем:
– Україна–Тернопільщина в контексті європейського цивілізаційного розвитку;
– Україна–Тернопільщина у світовій історії;
– Україна в глобальному світі: історичний досвід та сучасні виклики;
– Україна–Тернопільщина: співробітництво із зарубіжними країнами та міжнародними організаціями (НАТО, ЄС, ін.);
– Міжнародні економічні відносини: проблеми та шляхи розвитку;
– Україна–Тернопільщина у європейському і світовому гуманітарному часопросторі;
– Оборонно-безпековий вектор співпраці України з НАТО та ЄС.
– Ця конференція надзвичайно важлива в контексті тих подій, які відбуваються в Україні: безвіз, Євробачення і так далі. Надзвичайно важливо нам, широкому загалу, зрозуміти, що європейськість потрібно сприймати не лише як вступ до Євросоюзу. Насправді, європейськість передбачає глибокі внутрішні зміни, вихід нашої країни на міжнародну арену, – переконаний  доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри нової і новітньої історії та методики викладання історії ТНПУ ім. В. Гнатюка Микола Алексієвець.
Конференція тривала два дні, першого дня учасники заслуховували доповіді та працювали у секціях, а другого – підводили підсумки роботи та взяли участь в екскурсіях.